Dwa tytonie na raz? Czemu nie!

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 16:18 - wt

Marcin_Pro pisze:A wiesz, że z aromatami od Schürch'a nie miałem takich wrażeń często
To zwykle świadczy o dobrym jakościowo tytoniu bazowym i nienachalnej aromatyzacji, która tego tytoniu nie zabiła.
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 17 kwietnia 2007, 20:05 - wt

Wydaje mi się, że temat był poruszany jeszcze na starym forum ;) Jak pamiętam to Kol. Cinek miał w tym temacie coś do powiedzenia (ale pamięć może zawodzić ;). Pozdrawiam, Karol.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 17 kwietnia 2007, 20:27 - wt

Marcin, Bublik, na najbliższe fajkowe spotkanie mogę wziąć Petersona Old Dublin i Swiss Chockolate, to spróbujemy jak mieszanie smakuje.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 17 kwietnia 2007, 20:41 - wt

mjp pisze:Marcin, Bublik, na najbliższe fajkowe spotkanie mogę wziąć Petersona Old Dublin i Swiss Chockolate, to spróbujemy jak mieszanie smakuje.
Po prostu cudownie !!!
To chyba ja muszę zjeść większy obiad :) bo przy Old Dublinie to może mi siż znowu nieźle zakręcić w głowie :wink:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 17 kwietnia 2007, 21:35 - wt

Jaszczur, ciekawy pomysł! :-)
Jutro spróbuję. Może na dół dam Navy Flejka, a na górę Timma? Rum z miodem, to może być dobre...
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 21:49 - wt

Jak wspominałem na spodzie tytoń typu flake to gorszy pomysł niż tytoń typu mixture. Ale powinno się to przecież dać spalić bez problemu, więc próbuj. Najważniejsze jest aby na spodzie był tytoń naturalny.
Pedro
Początkujący
Początkujący

Dwa na raz?

Post autor: Pedro » 22 kwietnia 2007, 00:05 - ndz

Podaje moj sposób,ktory wyprobowałem i jak dla mnie rewelka,ale wymaga to tytoni Cube Mac Baren i Standard Mixture Dunhill.Sposob nabijania fajki opisał kolega Jaszczur.Doznania wbrew pozorom niesamowite,ciasteczka i słonawa latakia to jest :roll: .Z Petersonem i innymi Dunhillami już nie jest to takie dobre,lecz to rzecz gustu,ja po prostu kiepsko trawie wszelkie aromaty,ta forma palenia aromatow jakoś uchodzi.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 23 kwietnia 2007, 10:59 - pn

Zachęcony opisami Jaszczura spróbowałem i ja. Na dół Peterson Old Dublin, na górę Swiss Chockolate Synjeco. Posmak czekolady najpierw lekko, potem coraz mocniej zabarwiany dymnym aromatem latakii... Na koniec sama latakia... Po pierwszym eksperymencie wiem, że przestał top być eksperyment, a rozpoczęła się nowa tradycja nabijania i palenia.
Dzięki Jaszczur za pomysł.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 23 kwietnia 2007, 11:25 - pn

Ja również spróbowałem. Tylko, że nie palę La, więc na sam dół fajeczki zapakowałem Black Irish Twist, wyżej Firedance, a na sam koniec Kendal Cream. Wszystko posypane drobinkami Vanilla Honeydew. I tak wlaśnie zrobiłem sobie ucztę z Va. Na początku wyczuwalny smak Kendala, bardzo lekki, gęsty dym, potem lekkość i lekka kwaśność Firedance i na końcu mocny, sycący dym Black Irish Twist. Myślę, że tak mi już zostanie. Nabijanie w ten sposób daje dużo więcej frajdy, i trzeba się skupić na wyczuwaniu progów smakowych. A niektóre są takie subtelne że trudno cokolwiek zauważyć.. Z każdym pociągnięciem dym, smaczek, aromat może się diametralnie zmienić. Będe to nadal trenował bo smaki byly slabo wyczuwalne aczkolwiek paliło się doskonale i sucho.

POLECAM!
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 23 kwietnia 2007, 11:48 - pn

Szalona mieszanka ;-) Ja bym tak nie nabijał. IMHO co za dużo to niezdrowo (dla kubków smakowych).
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 23 kwietnia 2007, 14:11 - pn

Muszę Ci powiedzieć że szalona, ale smakowo :)
Uwielbiam sycące tytonie, takie jak BIT czy FVF.
A jak je zmieszałem z aromatyzowanymi Va powstała cudowna mieszanka smaków. Wszystko paliłem w Stanwellu od Ciebie bo tylko w tej fajce można zmieścić 4-6 warstw :D

Super pomysł. Wcześniej niby też tak popalałem ale mieszając a nie układając warstwowo. Teraz przerzucam się na sposób warstowo-mieszany ;)
gg: 5238466
pozdrawiam
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 23 kwietnia 2007, 21:00 - pn

A może znajdzie się jakiś śmiałek, który na dole usypie poniatowskiego, a na górze tillbury :lol:
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 23 kwietnia 2007, 22:34 - pn

Może się i znajdzie, tylko po co?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 24 kwietnia 2007, 01:15 - wt

Skandal pisze:A może znajdzie się jakiś śmiałek, który na dole usypie poniatowskiego, a na górze tillbury :lol:
Zdaje mi się, że eksperymenty z łączenia tytoni warto jest przeprowadzać.
Jednak według mnie o tyle o ile można łamać pewne konwenanse to nie widzę potrzeby ani też większego uzasadnienia dla palenia miernej jakości tytoniu.

Pozdrawiam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 24 kwietnia 2007, 09:04 - wt

A w jakiej fajce tak palić? W fajce od tytoniu z górnej warstwy czy dolnej warstwy? Czy też może całkiem nową fajkę przygotować do takiej mieszanki?
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”