Strona 1 z 1

Peterson Summer Time

: 30 lipca 2010, 14:28 - pt
autor: twinsen
Witam,
Czy ktoś może miał już kontakt z tym tytoniem ? Zamówiłem w ciemno puszkę (w zasadzie w połowie dla samej puszki która jest bardzo fajna) i ciekaw jestem czy ten tytoń jest równie dobry jak seria Xmas?

Pozdrawiam

Re: Peterson Summer Time

: 02 sierpnia 2010, 21:58 - pn
autor: twinsen
Paczuszka z tytoniem przyszła i napiszę krótką recenzję. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o samej puszcze która wg. mnie jest genialna i warto ją mieć. Muszę tylko pozbyć się resztek kleju po naklejkach i będzie kolejna ładna puszeczka do kolekcji.

Jeżeli chodzi o sam tytoń to zapach jest świetny, faktycznie czuć brzoskwinię. Inne zapachy są na tyle słabe, że giną gdzieś w tej brzoskwini. Jeżeli natomiast chodzi o sam smak to jest bardzo dobry. Odpowiednio słodki (nie za bardzo) i przede wszystkim jest to chyba mój pierwszy tytoń którego smak jest bardzo podobny do zapachu. Zdecydowanie czuć brzoskwinię.

Tytoń pali się bardzo dobrze do białego popiołu. Warto go jednak lekko podsuszyć przez nabijaniem fajki. Opakowanie niestety nie jest szczelne więc albo wypalamy szybko (a jest go 100g) albo przekładamy do szczelnego opakowania.

Ogólnie polecam.

Re: Peterson Summer Time

: 29 sierpnia 2010, 11:32 - ndz
autor: Irek
Kupiłem specjalnie na wakacyjny wyjazd w cieplejsze rejony naszego kontynentu, co by otoczenia nie denerwować zapachem bardziej wytrawnego tytoniu.
Pierwsze wrażenie: "mydełko Fa". Drugiego wrażenia jeszcze nie było bo pamiętam to pierwsze jeszcze.

Re: Peterson Summer Time

: 15 września 2010, 22:20 - śr
autor: MSee
Ostatnio Irek dał mi próbkę tego tytoniu. Dopiero dzisiaj miałem nastrój na wypalenie go. Starałem się do niego podejść bez rzadnego uprzedzenia, choć znałem już zdanie Irka na jego temat. Zapaliłem go w morskiej piance i... Niestety rozczarował mnie. Porównanie do mydełka Fa w zapachu i smaku było strzałem w dziesiątkę :-) Pamiętam mydełka Fa zielone i niebieskie, ale ten tytoń pasowałby mi idealnie do żółtego Fa... ;-) Na szczęście SR od Petersona są o wiele lepsze...

Pozdr.