Timm - No Name

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 05 kwietnia 2006, 09:12 - śr

Wreszcie i ja nabiłem fajkę No Name Timmem. Miałem ostatnio okres latakiowo-virginiowy i zatęstkniłęm wręcz za aromatem (wiosna idzie, czy co?). Kupiłem Timma i ... jestem zadowolony. Opis mógłby trafić równocześnie do tematu "wanilia", bo to główna nuta smakowo-zapachowa. Ale faktycznie - delikatna nutka śliwkowa, toffie. Przez chwilę wydawało się mi, że nawet pojawia sie ton cytrynowy (ale dopiero pykałem ze trzy fajeczki, więc ostatnie zdanie proszę traktowac jako mało miarodajne).
Uważam, że kolega Dzik winien spróbować tej mieszanki, bo zawsze smakowała ma "Vanilia" Stanwella (made by Petersenowie) z "chłodnym powiewem Cavendisha. No Name obdarza podobnymi wrażeniami, tyle że delikatniej. Mieszanka nie jest strong aromatyczna. Moc tytoniu skłania ku określeniu light, z tym że ta mieszanka nie ma tendencji do ciepławego spalania, jak właśnie określane tym mianem tytonie.
W powyższych opisach padło kilka porównań do innych mieszanek, np. do Alsbo Gold. Tu sie nie zgodzę, bo Alsbo w porównaniu do Timma jest mokre i lepkie. Timm z saszetki sprawia w palcach wrażenie (!) suchawego. Jednakże wilgotność do palenia jest ok. Tytoń jest sprężysty, nie skleja się w kulki i nie przylepia do palców.
Dla mnie to wielce przyjemne aromatyczne odkrycie w tym roku. Mieszanka w mej ocenie należy do górnych półek klasy średniej.
I jest mi miło, ze nabyłem Timma w wyniku lektury Forum. Gdybyśmy byli realną siłą, wówczas na opakowaniu producent by chciał pewnie umieścić dopisek: rekomendacja FMS. :D
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 05 kwietnia 2006, 09:49 - śr

Cinek pisze: (...) rekomendacja FMS. :D
Ech... rozmarzyłem się :D
Co do białego No Name, to jest póki co moim niekwestionowanym numerem jeden wśród aromatów. Szkoda, że dostępny jest u nas tylko biały, bo w katalogu Dan widziałem jeszcze inne jego wersje (bodajże żółty i niebieski).
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 05 kwietnia 2006, 17:27 - śr

[ [/quote]
Co do białego No Name, to jest póki co moim niekwestionowanym numerem jeden wśród aromatów. [/quote]

Mam takie samo odczucie :)
Może niedługo u nas się też pojawią inne wesje TNN
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 06 maja 2006, 13:39 - sob

Dostalem probke Timm NN, ktora wystarczyla mi na 3 fajeczki. Moje doznania sa bardzo podobne do tego co napisali inni. Bardzo lagodny, milo slodki i przyjemny w paleniu. Rzeczywiscie kojarzy sie z ptasim mleczkiem, tym 'starym' klasycznym. Wysmienity na ranne palenie. Zona mowi, ze jak to pale pachnie ciasteczkami (?) :)
pozdrawiam,
konradus
Krzysiek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Krzysiek » 30 czerwca 2006, 02:29 - pt

Nie wiem czy to właściwe miejsce, ale spytam. Czy można gdzieś dostac (np. w internecie) Timm'a ale w saszetkach 50g? A nie 250g jak oferuje jedna z trafik internetowych. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelakie namiary.
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin » 30 czerwca 2006, 06:06 - pt

Tak, Tomm No name jest w 50g saszetkach na Zwycięstwa w Gliwicach.
Krzysiek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Krzysiek » 30 czerwca 2006, 10:55 - pt

Wielkie dzięki, chyba się tam czym prędzej wybiore. Nie tylko z powodu Timma, ale także słyszałem dużo dobrego o tej trafice, że ponoc mają najlepsze zaopatrzenie na Śląsku.
Przepraszam za mały off topic :twisted:
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

gdzie to kupić?

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 30 czerwca 2006, 20:20 - pt

Szukałem tego w trafikach w Koszalinie i w internetowych też. Widziałem w trafikaNord ale ciągle jest niedostępny i gdzieś jeszcze, ale duzą ilość, a nie chcę tyle, wolałbym standardowo 50 g ? Jakies sugestie? z góry dziekuję za podpowiedzi :oops:
Krzysztof Najsztub
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

TNN 3X

Post autor: Krzysztof Najsztub » 30 czerwca 2006, 21:41 - pt

Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 01 lipca 2006, 10:36 - sob

Timm-No Name - tak .... pamiętam to ptacie mleczko. :) Miałem przyjemność spróbować u Bartka ......

ale powiem jedno to nie mój tytoń..... :P
GG - 7330483
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 07 lipca 2006, 17:14 - pt

bardzo dobry tytoń :)
jak na razie to mój ulubiony, może dlatego że paliłem dotychczas 4 różne ;) jak się go dobrze przechowuje i starannie podsuszy i rozdrobni to można oczekiwać prawie godzinnego palenia :) przy znikomej pomocy niezbędnika :) początkującym, takim jak ja, serdecznie polecam :)
gg: 5238466
pozdrawiam
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 07 lipca 2006, 20:38 - pt

Grzegorz XVI pisze:i starannie podsuszy i rozdrobni
Tu sie troche nie zgodze, ale to bedzie przeciez moj subiektywny osad - mnie wlasnie on najbardziej smakuje taki jaki jest w paczce 125g, ktore sobie kupuje - niepodsuszony i nierozdrobniony no i pali sie w tym stanie wysmienicie - sucho i chlodno. Zgodze sie za to w 100% ze to swietny tyton, nienachalny zapachowo, ale pachnacy, "niechemiczny" lekki i idealny na upaly, smaczny. Fajke sie po nim czysci z przyjemnoscia, bo nic zlego po nim w niej nie zostaje. Od czasu kiedy go sprobowalem w maju, nie rozstaje sie z nim i jest to moj podstawowy codzienny tyton. Jak sobie teraz pomysle, ze moglbym zapalic standardowego dunczyka to sie dziwie, ze to w ogole palilem i sie ciesze, ze mam duzy zapas Timma ;-)
pozdrawiam,
konradus
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 07 lipca 2006, 21:00 - pt

125g Timma?

MARZENIE ;)

widzisz, a mi właśnie smakuje rozdrobniony i podsuszony :)
wtedy pali się prawie bezobsługowo i chłodno :)
przypominam że palę go w gruszy opalanej stanwellem full aromą :)
pozdrawiam
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 16 lipca 2006, 09:57 - ndz

konradus pisze:
mnie wlasnie on najbardziej smakuje taki jaki jest w paczce 125g, ktore sobie kupuje - niepodsuszony i nierozdrobniony no i pali sie w tym stanie wysmienicie - sucho i chlodno.
natchniony postem konradusa spróbowałem nie rozdrabniać i nie podsuszać :) CUDO! doskonale mi się palił jakieś 40-50min i dopiero przy samym końcu zgasł ale to chyba z winy mojej gruszy która ma za wysoko nawiert 8) jak finanse pozwolą to w najlbiższym czasie wyposaże się w dobry wrzosiec tylko i wyłącznie na Timma :) a cała reszta.. dawaj do gruszy :twisted:
pozdrawiam
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 16 lipca 2006, 23:02 - ndz

:-)
pozdrawiam,
konradus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dan Tobacco”