renowacja

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

Z innego postu widzę, że używałeś 800, 1000, 1200? Papiery bardzo drobne. I dobrze. Efekt powinien być zadawalający. Ale jeśli chcesz uzyskać lepszy stosuj pasty polerskie do drewna.
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio »

Grzegorz XVI pisze:Mam takie pytanie które wykrystalizowało mi się w głowie podczas odnawiania kolejnej fajeczki: czy zawsze na drewnie zostają ryski spowodowane pracą papierami? troszkę mnie to denerwuje, że chociaż używam jak najdrobniejszych granulacji to takowe ryski i tak powstają... też macie/mieliście taki problem?
Nie mam takiego problemu jeśli poświęcę fajce odpowiednio dużo czasu. W przeciwieństwie do Ciebie nie kończę na papierze 1200, ale wykańczam zawsze 2000 (ustniki także).

Past polerskich do drewna o których pisze j4szczur nie stosowałem. Pomysł ciekawy, bo bez wątpienia skróciłby czas pracy. Zastanawiam się tylko czy chemiczna pasta nie wpłynie jakoś negatywnie na wrzosiec.
J4szczurze, masz jakieś spostrzeżenia w tym temacie?
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI »

Scorpio pisze:W przeciwieństwie do Ciebie nie kończę na papierze 1200, ale wykańczam zawsze 2000 (ustniki także).
Niestety u mnie w mieście ani w obi ani w castoramie nie ma granulacji powyżej 1200 :? szkoda bo wydaje mi się, że efekt mógłby mnie zadowolić. Ten Dr Grabow i tak wyszedł całkiem ładnie i rysek na nim prawie nie ma.
Scorpio pisze:Past polerskich do drewna o których pisze j4szczur nie stosowałem. Pomysł ciekawy, bo bez wątpienia skróciłby czas pracy. Zastanawiam się tylko czy chemiczna pasta nie wpłynie jakoś negatywnie na wrzosiec.
J4szczurze, masz jakieś spostrzeżenia w tym temacie?
Przyłączam się do pytania :)
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Ja z braku laku (to jest papieru 2000) stosowałem namiętnie papier 1200 a potem twadą końcówkę filcową z dremela. Następie miękką końcówkę filcową...

Najczęściej poleca się pasty (a właściwie woski) polerskie do drewna z firmy DanPipe.

Są też woski do zakupienia w Synjeco: http://www.synjeco.ch/pata/acce/jjeo/acc/acc400.htm

Ostrzegam, że jeśli ktoś zastosuje na drewnie zwykłe pasty polerskie to fajkę zapaskudzi. Będzie gorzej niż po usmarowaniu wazeliną.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn »

Nie miałem szczerze mówiąc podobnych problemów z ryskami na powierzchni główki, poza oczywistymi przypadkami kiedy fajka jest mocno podniszczona i ubytki są głębokie aby je wogóle wyszlifować.. W zależności od jakości wstępnego "materiału" od razu wiem czy będę zdzierał dużo czy mało. Jeśli główka tego wymaga (np. gruba warstwa lakieru, mocno poobijana powierzchnia, itp.) zaczynam od grubszego papieru (nawet 240) i potem coraz drobniejsze do końca o gradacji zmniejszającej się o mniej więcej 200 do 1200, na sam koniec 2000. W papier 2000 zaopatruję w Leroy Merlin (czy jakoś tak sie nazywa :wink: ), do w OBI rzeczywiście nie ma. Po takiej akcji nie ma na główce żadnych rysek powstałych przy szlifowaniu grubszymi papierami.
Pozdrawiam

And
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio »

andnn pisze:(...)papier 2000 (...) w OBI rzeczywiście nie ma.(...)
Może to chwilowe braki? Ja papier o gradacji 2000 kupuję właśnie w OBI (co prawda w Lublinie, ale sądzę że ta sieć powinna mieć jednakowy asortyment we wszystkich marketach).
Fajka po polerce tym papierem wygląda znacznie lepiej niż większość fabrycznie nowych ;)
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn »

Scorpio pisze: Fajka po polerce tym papierem wygląda znacznie lepiej niż większość fabrycznie nowych ;)
Nic dodać nic ująć :wink: Co do asortymenu w OBI, to w tym najbliżej mnie jeszcze nie uświadczyłem papieru 2000, ale jak kto szuka to znajdzie... :)

And
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman »

kurde a w castoramie najdrobniejszy mają 1200 :?
Obrazek Obrazek
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI »

Dzięki papierom ściernym o granulacji 2000 wypolerowałem powierzchnię mojej real briarki na błysk :) nie nakładałem carnauby tylko intensywnie poleruje flanelą.

Obrazek
gg: 5238466
pozdrawiam
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Śpioch »

Grzegorzu teraz czas na papier o gradacji 2500 i wtedy będzie bardzo dobry efekt
Polecam
Pozdrawiam
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony »

Zabrałem się wreszcie i ja za renowację fajek - na razie typowa amatorszczyzna. Na eksperyment przeznaczyłem najmniej lubianą z fajek. Jestem aktualnie na etapie czyszczenia cybucha. Chciałbym się dowiedzieć jakie lakiery można użyć bez szkody dla fajki. Niestety nie mam wosku a chciałbym wyeksponować naturalny wgląd wrzośca, bądź zrobić cybuch w jakimś ładnym kolorze, mam co prawda w domu resztki "mazideł" do drzewa, które są rozpuszczalne w wodzie ale nie wiem czy można je stosować.
Nie zależy mi bardzo na fajce, a więcej na nabraniu doświadczenia przy kolejnych renowacjach.
pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

jony pisze:Chciałbym się dowiedzieć jakie lakiery można użyć bez szkody dla fajki.
ŻADNYCH!
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony »

To czym ewentualnie można "namaścić" drewno? A może pozostawić je nienaruszone? i czekać na naturalne efekty?
pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

Wosk Carnauba, szelak albo zostawić nienaruszone i opalać fajkę trzymając ją w rękawiczce jak piankę, póki naturalnie nie ściemnieje.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

i ciągle polerować
ODPOWIEDZ