Renowacja

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Renowacja

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 08:06 - pt

Znalazłem w wykopaliskach (suflada dziadka) fajkę firmy Vauen. Bardzo ładna, masywna lakierowana.
Ogólnie rzecz biorąc najgorszy stan reprezentuje komin. Nagar trzeba zeskrobać, gdyż jest dość gruby i niejednolicie narósł.
Najważniejsze jest jednak to, że sam dół jest dość głęboko wypalony. Więcej niż myślałem na początku.

Czy da się z tym coś zrobić i w jaki sposób ?

Mam nadzieję, iż ktoś udzieli mi konkretnej porady.
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2007, 08:42 - pt przez Syndicate, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami". Paulo Coelho
brodacz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Renowacja

Post autor: brodacz » 08 czerwca 2007, 08:34 - pt

Syndicate pisze:Znalazłem w wykopaliskach
użyj wyszukiwarki tez wykopaliska

porad jest sporo a konkretna której chcesz dotyczy fajki której nikt na oczy nie widział wiec troszeczke trudno o konkrety
"Uczyń mnie dobrym człowiekiem.
Albowiem tylko wówczas jestem
Gdy jestem dobry.
Oto jedyna miara
Mojego człowieczeństwa
I istnienia."

Roman Brandstaetter
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 08:53 - pt

Konkretnie ... hmmm ...

Coż, po pierwsze nie mam czym zrobić zdjęcia. W wyszukiwarce nic konkretnego nie znalazłem na ten temat.

Jeśli chodzi o samą fajkę:

Dno komina jest dość głeboko wypalone w kierunku ku podstawie fajki.

ps: porada w postaci 'wyszukiwarka' to ja serdecznie dziękuję, ja napierw sprawdzam, zanim zadam pytanie. Myślę czasem.
"Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami". Paulo Coelho
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 08 czerwca 2007, 09:18 - pt

tu

Widocznie Twoja wyszukiwarka nie działa.
Chyba że nie czytasz tego co w danym temacie jest napisane.
gg: 5238466
pozdrawiam
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Renowacja

Post autor: Korsarz » 08 czerwca 2007, 09:26 - pt

Syndicate pisze:Mam nadzieję, iż ktoś udzieli mi konkretnej porady.
sorki ze sie wtrace ale wiekszosc twoich postow to prosby o KONKRETNE porady, rozumiem ze jestes poczatkujacy i masz narazie metlik w glowie od natloku informacji (pewnie duzo czytasz na interesujacy cie w tym momencie temat) ale konkrety musisz sobie sam znalesc/wypracowac. Na tym forum masz SAME KONKRETY z punktu widzenia poszczegolnych fajczarzy a konkretne konkrety dla ciebie musisz sobie sam wybrac. I prosze cie w nastepnych postach z prosbami i porady nie pisz Prosze o Konkrety bo staje sie to meczace i wkoncu ktos moze sie obrazic. ok ?

a co do renowacji to moze pipe mude ?

Pozdrawiam
:pipeman:
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 09:42 - pt

Odnośnie odnawiania jest sporo topic'ów. Lecz nie znalazłem tego co mnie interesuje.

ps: offtopic

Ok. Zrozumiałem przesłanie.
Powoli samemu mnie to męczy, że wiekszość z nich odsyła mnie do wyszukiwarki. Zaczyna mnie to nudzić i denerwować.
Naprawdę zanim zadam pytanie, sprawdzam w wyszukiwarce.
Zniechęcam się, bo rzadko ktoś napisze coś konstruktywnego.
Też moge sie 'obrazić', traktowanie początkującego jak 'zło konieczne' mija się z celem.
Jak nie ma się nic do powiedzenia, czy też napisania nie umieszcza się tylko hasła 'wyszukiwarka'

Tyle. Off.
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 08 czerwca 2007, 09:53 - pt

alez nikt tu nie traktuje poczatkujacych jak zlo konieczne :O
jak chcesz to podam ci namiar na forum gdzie kazdy nowy jest traktowany jako obiekt docinkow i kretynskich odzywek - bardzo nieprzyjemne miejsce :(
W moim "przeslaniu" chodzilo mi o ton twoich postow, to podsumowanie "Prosze o konkrety" to jest drazniace - pytac mozna i trzeba, ktos skieruje cie do wyszukiwarki a ktos inny poda ci na talerzu to o co pytasz i juz :)
nie badz az taki Konkretny Facet i nieobrazaj sie :) :twisted:

Pozdrawiam
:pipeman:
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 09:59 - pt

Bynajmniej się nie obrażam. Daleki jestem od tego wszak.

Sporo rzeczy dowiedziałem się z wyszukiwarki właśnie. Lecz nie zawsze mogę tam znaleźć to czego szukam. Tak samo jest w tym przypadku.

O samej renowacji dużo sie naczytałem i dokładnych informacji (konkretnych) ;-)

Ściśle zadane pytanie jest dla mnie czymś istotnym. Wiadomo o co chodzi i już. Przez to nikt nie traci czasu na odpowiedzi i rozważania.

Obecnie mam zagwostkę, z którą nie wiem jak sobie poradzić i czy wogóle się uda.
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 08 czerwca 2007, 10:02 - pt

poszukaj czegoś o ``pipe mud``
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 10:24 - pt

Dzięki to mi wystarczy. Topic już znalazłem odnośnie pipe mud

Teraz będę szperał dalej, aby się dowiedzieć co to takiego jest i jakiś przewodnik.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 08 czerwca 2007, 10:30 - pt

Sporo też podpowie pozycja papierowa:
https://ssl.allegro.pl/item203777540_fa ... rafem.html
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 11:07 - pt

Zacznę kompletować powoli literaturę.

Nie ma chwilowo nic na składzie, więc zacznę od tego.

Może coś napiszą o tym kłopocie co mam.

Warto zakupić na przyszłość.
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 11:25 - pt

Jeszcze jeden wątek jest poruszony tutaj i zamyka temat mojego problemu.

Znaleziono dzięki google link a tam link do forum.

Przekombinowane, ale jest. Lepsze jednak google niż niestety 'nasza wyszukiwarka'.

Cóż. Szkoda.

Temat wyczerpany i dziękuję za podpowiedzi czego mam szukać tzn. pipe mud.

ps: linki podane dla tych, którzy bedą też szukać renowacji dna fajki itp.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 08 czerwca 2007, 11:40 - pt

brodacz pisze:
Syndicate pisze:Znalazłem w wykopaliskach
użyj wyszukiwarki tez wykopaliska

porad jest sporo a konkretna której chcesz dotyczy fajki której nikt na oczy nie widział wiec troszeczke trudno o konkrety
W Twojej sytuacji dość ciężko jest nie widząc dna komina i spodu fajki prorokować co można zrobić, może się okazać że można fajkę odłożyć na półkę i niech leży, może da się coś zrobić ...
Cięzko powiedzieć. Może zmów się z jakimś znajomym, w Wa-wie wielu fajczarzy, albo z kimś kto ma aparat, zrób zdjęcie, zapodaj na Forum i wtedy można pomyśleć.
Korsarz pisze:
Syndicate pisze:Mam nadzieję, iż ktoś udzieli mi konkretnej porady.
sorki ze sie wtrace ale wiekszosc twoich postow to prosby o KONKRETNE porady, rozumiem ze jestes poczatkujacy i masz narazie metlik w glowie od natloku informacji (pewnie duzo czytasz na interesujacy cie w tym momencie temat) ale konkrety musisz sobie sam znalesc/wypracowac.
Konkretna porada - konkretne pytanie.
Wiesz jak ja zaczynałem na Forum, to przez 3 miesiące przed rejestracją przeczytałem chyba wszystko co było wtedy na Forum, do tego literatura w sieci i wszystko co dostępne.
Wiele razy udało mi się słyszeć o użyciu wyszukiwarki i wiele razy używałem.
Na Forum możesz znaleźć wiele! Wszak to jedna ze skarbnic fajczarskiej wiedzy.
Syndicate pisze:Odnośnie odnawiania jest sporo topic'ów. Lecz nie znalazłem tego co mnie interesuje.

Jeśli nie znalazłeś nic co CIę interesuje to pewnie Twój przypadek jest wyjątkowy. Naprawdę wymaga albo dokładnego, i użyje Twojego stwierdzenia konkretnego opisu albo kilku dokładnych fotek. To tak na początek.
Syndicate pisze:
ps: offtopic

Ok. Zrozumiałem przesłanie.
Powoli samemu mnie to męczy, że wiekszość z nich odsyła mnie do wyszukiwarki. Zaczyna mnie to nudzić i denerwować.
Naprawdę zanim zadam pytanie, sprawdzam w wyszukiwarce.
Zniechęcam się, bo rzadko ktoś napisze coś konstruktywnego.
Też moge sie 'obrazić', traktowanie początkującego jak 'zło konieczne' mija się z celem.
Jak nie ma się nic do powiedzenia, czy też napisania nie umieszcza się tylko hasła 'wyszukiwarka'

Tyle. Off.
Zapal sobie przyjemnie fajeczkę, odpal Forum, poczytaj trochę na pokrewne tematy do Twoich problemów na pewno coś znajdziesz.
Zrób zdjęcia, zamieść. Na Forum z pewnością ktoś zawsze coś poradzi.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 08 czerwca 2007, 11:53 - pt

Postaram się dodać zdjęcia, jesli oczywiście coś będzie na nich widać.

Powyżej umieściłem linki, które dużo mi już powiedziały.

Zastanawiam się tylko, czy jeszcze raz 'wałkowac' temat czy samemu spróbować to zrobić za pomocą opisów w linkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”