Pasta polerska do ustnikow

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fajfus
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Pasta polerska do ustnikow

Post autor: Fajfus » 04 stycznia 2005, 00:31 - wt

Witam!
Ostatnimi czasy mam nowe hobby - renowacje fajek! W zwiazku z tym pytanko dosc specyficzne: jakiej pasty polerskiej uzywac do ustnikow? Czy ma to zwiazek z materialem z jakiego wykonany jest ustnik? Czy pasta Savinelli to faktycznie dobra pasta polerska, ktora nada odpowiedni polysk szlifowanemu przeze mnie ustnikowi? I wreszcie gdzie mozna zakupic dobra paste polerska (ta Savinelli to wiem, ale inne nie :P ) ??:>

Pozdrawiam
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Re: Pasta polerska do ustnikow

Post autor: h_bert » 04 stycznia 2005, 07:17 - wt

Fajfus pisze:Witam!
Ostatnimi czasy mam nowe hobby - renowacje fajek! W zwiazku z tym pytanko dosc specyficzne: jakiej pasty polerskiej uzywac do ustnikow? Czy ma to zwiazek z materialem z jakiego wykonany jest ustnik? Czy pasta Savinelli to faktycznie dobra pasta polerska, ktora nada odpowiedni polysk szlifowanemu przeze mnie ustnikowi? I wreszcie gdzie mozna zakupic dobra paste polerska (ta Savinelli to wiem, ale inne nie :P ) ??:>
Pozdrawiam
Savinelli nie uzywalem. Dobrze sprawdza mi sie pasta dolaczona do taniego zestawu koncowek polerskich z hipermarketu. Taka w formie walca (wyglada na to ze jest na bazie wosku z jakims drobnym proszkiem pumeksowym). Do polerki ostatecznej moze byc automax, albo jakas inna pasta lakiernicza. Aktualnie cwicze zanurzanie ustnikow w wybielaczu chlorowym - dziala, ale wymaga polerki po zabiegu i trzeba uwazac zeby zbyt dlugo nie trzymac w cieczy ustnika bo stanie sie chropowaty.
Pozdrawiam
HK
In Gawith We trust
Doktor M
Pykacz
Pykacz

Post autor: Doktor M » 04 stycznia 2005, 10:12 - wt

Pasta Savinelli sprawdza si? przy renowacji w l?ejszych przypadkach. Sam mia?em problem z ustnikiem, który zzielenia? lekko (a g?ówka fajki czarna, wi?c wiadomo jak to wygl?da?o...) Przetar?em ustnik dok?adnie w?óknin? drobno?ciern? a nast?pnie wypolerowa?em t? past? i efekt jest zadowalaj?cy.
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: DanyST » 04 stycznia 2005, 22:08 - wt

Fajfus pisze:Witam!

Pozdrawiam
ehhh - by? da? zna? to bym ci powiedzia?:P

http://fajka.net/product.php?id=939

?o to si? rozchadzi?
:D

Dany
Tytoń.. jak jest każdy widzi:))
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 06 stycznia 2005, 14:06 - czw

Do polerowania ustników ja bym poleci? pasty marki Dialux: Vornex i Blanc. Nie s? mo?e a? tak ogólnie dost?pne jak te do??czane do zestawów z hipermarketów, ale za to s? doskona?e. Warto poszuka?.

pozdrawiam
Jimmy[/list]
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
Awatar użytkownika
Fajfus
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Fajfus » 06 stycznia 2005, 21:38 - czw

Wow... Dany ales mnie zaskoczyl ;p Nie wiedzialem nawet ze takie cus istnieje :P CHyba to wyprobuje - zobaczymy jak sie spisze :) Ostatnio "stworzylem" maszyne do polerki i jestem teraz w toku odnawiania moich fajeczek. Znacie moze jakies tricki, ktore stosujecie przy odnawianiu (oprocz zwyczajnego polerowania carnauba) ?:>
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: DanyST » 06 stycznia 2005, 21:46 - czw

Fajfus pisze:Wow... Dany ales mnie zaskoczyl ;p Nie wiedzialem nawet ze takie cus istnieje :P CHyba to wyprobuje - zobaczymy jak sie spisze :) Ostatnio "stworzylem" maszyne do polerki i jestem teraz w toku odnawiania moich fajeczek. Znacie moze jakies tricki, ktore stosujecie przy odnawianiu (oprocz zwyczajnego polerowania carnauba) ?:>
ja znam!
poleruje siedem i pó? minuty w lewo potem 13 minut w prawo , potem tupie trzy razy i 2 setki whisky na kazda ko?czyn? wypijam :D :D :D
Po dwóch rundach fajka mi l?ni i zwykle widze je trzy albo cztery sztuki :D :D

Pozdrawiam
Dany :twisted:
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 06 stycznia 2005, 21:51 - czw

Dany, a czy te pasty mo?na nak?ada? bez polerki? Czy da to wogole jaki? efekt?
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: DanyST » 06 stycznia 2005, 21:56 - czw

Bart pisze:Dany, a czy te pasty mo?na nak?ada? bez polerki? Czy da to wogole jaki? efekt?
bez polerki to tylko z moim "trickiem" daje jakis efekt..

ale moze sa takie dziwy jak pasty polerskie bez polerowania :twisted:

albo wódka ?ytnia bez ?yta :D :D :D

:twisted:
Dany
Awatar użytkownika
Fajfus
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Fajfus » 06 stycznia 2005, 23:58 - czw

Heh... uwaga Dany nam sie rozpil ;p Ale pytam powaznie... bo np nie wiem... nie szlifowalem nigdy ustnika.. czy metoda opisana gdzies kiedys czyli szlifowanie coraz mniejszymi gradacjami konczac na zerowce daje efekt polysku ? Czy ktos z forumowiczow robil kiedys takie cos ?:>
Dziku

Post autor: Dziku » 02 kwietnia 2005, 16:45 - sob

h_bert pisze:(...)Aktualnie cwicze zanurzanie ustnikow w wybielaczu chlorowym - dziala, ale wymaga polerki po zabiegu i trzeba uwazac zeby zbyt dlugo nie trzymac w cieczy ustnika bo stanie sie chropowaty.
Czy mo?esz podpowiedzie? z którym (którymi) wybielaczami stosowa?e? t? metod? czyszczenia. Ewentualnie jakich st??e?, czasów i temperatur u?ywa?e?... Mam akurat taki pot??nie zapyzia?y ustnik i chcia?bym przetestowa? metod?. Oczywi?cie jasnym jest dla mnie, ?e ustniki wykonane s? z ró?nego ebonitu i na k?piel zareagowa? mog? ró?nie. Jak zrobi si? chropowaty pretensji mie? nie b?d? :) Ustnik jest w sumie i tak do wymiany, bo od do?u przygryziony - w sam raz by si? nauczy?.
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 02 kwietnia 2005, 17:03 - sob

Fajfus pisze: czy metoda opisana gdzies kiedys czyli szlifowanie coraz mniejszymi gradacjami konczac na zerowce daje efekt polysku ?
Nie do ko?ca. Ja ostatnio ko?cz? szlifowanie papierem 2000 a potem poleruj? zielon? (tzw. diamentow?) past? polersk?. Na ca?kowity, ostateczny glanc najlepsza jest czarna pasta Dialux, no i na ko?cu Carnauba. Aha jeszcze jedno. Dotyczy to ustników ebonitowych, stylamidowe cholernie trudno jest spolerowa? - w zasadzie jedyne dobre efekty daje zielona pasta i w miar? regularne pokrywanie ustnika Carnaub?, kiedy stara zaczyna schodzi?.
Dziku pisze:Ustnik jest w sumie i tak do wymiany, bo od do?u przygryziony - w sam raz by si? nauczy?.
Dziku a próbowa?e? skróci? ustnik o ten kawa?ek i wyrobi? now? ko?cówk?? Przy odrobinie pracy daje to nadspodziewanie dobre efekty.

pozdrawiam
Jimmy
We'll drink together
Dziku

Post autor: Dziku » 02 kwietnia 2005, 17:35 - sob

Jimmy pisze:(...)Dziku a próbowa?e? skróci? ustnik o ten kawa?ek i wyrobi? now? ko?cówk?? Przy odrobinie pracy daje to nadspodziewanie dobre efekty.(...)
Jeszcze nie próbowa?em, bo wcze?niej chcia?bym go wst?pnie wyczy?ci? - i w?a?nie do tego potrzebne mi "chlorowe tajemnice" H_berta.
My?la?em ?eby po oczyszczeniu korzysta? z niego mimo przygryzienia, a potem zamówi? nowy. Skróci?... hmmm... musz? rzecz przemy?le?. To jest ustnik starego Stanwella - krótki, p?aski i do tego wygi?ty. ?cianki ma niezbyt grube. Wyrobienie nowej ko?cówki mo?e by? bardzo k?opotliwe, szczególnie ?e trzeba usun?? do?? du?y kawa?ek.
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 02 kwietnia 2005, 19:35 - sob

W sumie racja, ale IMO warto spróbowa? go naprawi?, zw?aszcza, ?e ebonitowe ustniki mo?na dosta? w?aciwie tylko przez Dan Pipe (zamówienie to je?li dobrze pami?tam min. 60 euro), a wsadzanie w Stanwella stylamidowego to zbrodnia ;)

pozdrawiam serdecznie
Jimmy
We'll drink together
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 02 kwietnia 2005, 20:21 - sob

Dziku pisze: Czy mo?esz podpowiedzie? z którym (którymi) wybielaczami stosowa?e? t? metod? czyszczenia. Ewentualnie jakich st??e?, czasów i temperatur u?ywa?e?...
?rodek nazywa sie biel-nar. Stezenie AFAIR 100% - moze tu lezal pies pogrzebany (chropowatosc). Czas optymalny 10-15 min, ale radze zaczac od 5 min. i sprawdzac efekty. Bardziej jednak preferuje paste polerska (na bazie jakiegos wosku) ktora nabylem z tanim zestawem koncowek do narzedzi dremelowatych.
Pozdrawiam
h_bert
Caveat: nie biore zadnej odpowiedzialnosci za stosowanie powyzszej metody, a ewentualne pretensje przekierowuje na /dev/null
In Gawith We trust
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”