Podniszczony Peterson

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dark4blade
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Podniszczony Peterson

Post autor: dark4blade »

Witam.
Na razie mam tylko 2 fajki, jedną sam sobie kupiłem 2 dostałem od kolegi, któremu jakoś palenie okazało sie nie pasujące :mrgreen: .
Więc ta 2 fajka to tak trochę jakby powiedzieć fajka z 3 ręki u mnie :). I problem jest taki ze jest trochę podniszczona, o ile dobrze widzę, to to tam w środku to ktoś próbował pipe mud'em oś robić (o ile jest to pipe mud :mrgreen: ). A konkretnie to podniszczona jest w środku, sam komin. I moje pytanie jest takie czy można z nią coś jeszcze robić, czy odpuścić sobie, a może okaże sie ze potrzebuje całkiem niewiele. Prosiłbyn abyście swoim bardziej wprawnym okiem popatrzyli co z nią i jakoś mnie pokierowali swoimi poradami jak ją do porządku doprowadzić.
PS. O ile mam Dremla, to ją już trochę z zewnątrz oszlifowałem i wypolerowałem potem papierem ściernym o gradacji 2000 na końcu, "głębiej" wchodzić sie nie odważyłem.
Poniżej fotki fajeczki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PS. fotki zrobiłem na "bardzo szybko" ale myślę ze widać w miarę co sie tam "dzieje"
Z góry dzięki za rady.
Nie bój sie zabierać za coś nowego. Majsterkowicz zbudował Arkę, profesjonaliści zbudowali Tytanik.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Podniszczony Peterson

Post autor: mjp »

Łatka na dole wygląda na poprawę nieco zbyt głębokiego nawiertu. Jeśli jest zrobiona poprawnie, to nie będzie w niczym przeszkadzać. Jeśli nie przeszkadza Ci nieco głębszy nawiert (niektórzy z kolegów zwą go zęzą), to możesz to nawet wydłubać. Gorzej z tą plombą na ściance komina. Wygląda jakby łatano poważne nadpalenie albo i pęknięcie komina... Jeśli na zewnętrznej stronie fajki nie ma w tym miejscu podejrzanych przebarwień, czy ściemnienia drewna, to po ostrożnym i starannym opaleniu fajka powinna jeszcze jakiś czas Ci posłużyć.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn »

Ciężko na podstawie samych zdjęć stwierdzić. Wygląda to na ewidentną naprawę. Jeżeli jest zrobiona poprawnie - czyt. wnętrze jest w miarę gładkie i wypełnienie nie wypadnie, możesz próbować delikatnie palić. Ważne - tak jak napisał mjp - sprawdź dokładnie czy fajka na zewnętrznej stronie w miejscu wypełnienia nie jest przebarwiona (ciemniejsza). Świadczyłoby to o głębokim nadpaleniu co nie wróży dobrze żadnej fajce.
Awatar użytkownika
dark4blade
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: dark4blade »

Na drewnie nie ma w ogóle jakichś przebarwień czy czegoś podobnego :) . Więc spróbuje tą fajkę opalić i zobaczymy ile jeszcze posłuży.
Nie bój sie zabierać za coś nowego. Majsterkowicz zbudował Arkę, profesjonaliści zbudowali Tytanik.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Tylko ostrożnie z tym opalaniem. Ta plomba na na ściance faktycznie wygląda jakby fajka mogła być pęknięta (przynajmniej na tyle, na ile ze zdjęcia można wywnioskować).
Diord Fionn
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee »

Wygląda mi to dokładnie tak, jak to opisali koledzy powyżej. Bardzo ładna fajka i to w dodatku z p-lipem :-) Szkoda byłoby w niej nie palić... Musisz tylko robić to delikatnie, a przede wszystkim chłodno.
Pozdro.
マルツェル
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”