Strona 1 z 1

Podniszczony Peterson

: 04 września 2008, 21:45 - czw
autor: dark4blade
Witam.
Na razie mam tylko 2 fajki, jedną sam sobie kupiłem 2 dostałem od kolegi, któremu jakoś palenie okazało sie nie pasujące :mrgreen: .
Więc ta 2 fajka to tak trochę jakby powiedzieć fajka z 3 ręki u mnie :). I problem jest taki ze jest trochę podniszczona, o ile dobrze widzę, to to tam w środku to ktoś próbował pipe mud'em oś robić (o ile jest to pipe mud :mrgreen: ). A konkretnie to podniszczona jest w środku, sam komin. I moje pytanie jest takie czy można z nią coś jeszcze robić, czy odpuścić sobie, a może okaże sie ze potrzebuje całkiem niewiele. Prosiłbyn abyście swoim bardziej wprawnym okiem popatrzyli co z nią i jakoś mnie pokierowali swoimi poradami jak ją do porządku doprowadzić.
PS. O ile mam Dremla, to ją już trochę z zewnątrz oszlifowałem i wypolerowałem potem papierem ściernym o gradacji 2000 na końcu, "głębiej" wchodzić sie nie odważyłem.
Poniżej fotki fajeczki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PS. fotki zrobiłem na "bardzo szybko" ale myślę ze widać w miarę co sie tam "dzieje"
Z góry dzięki za rady.

Re: Podniszczony Peterson

: 05 września 2008, 08:31 - pt
autor: mjp
Łatka na dole wygląda na poprawę nieco zbyt głębokiego nawiertu. Jeśli jest zrobiona poprawnie, to nie będzie w niczym przeszkadzać. Jeśli nie przeszkadza Ci nieco głębszy nawiert (niektórzy z kolegów zwą go zęzą), to możesz to nawet wydłubać. Gorzej z tą plombą na ściance komina. Wygląda jakby łatano poważne nadpalenie albo i pęknięcie komina... Jeśli na zewnętrznej stronie fajki nie ma w tym miejscu podejrzanych przebarwień, czy ściemnienia drewna, to po ostrożnym i starannym opaleniu fajka powinna jeszcze jakiś czas Ci posłużyć.

Re: Podniszczony Peterson

: 05 września 2008, 09:43 - pt
autor: andnn
Ciężko na podstawie samych zdjęć stwierdzić. Wygląda to na ewidentną naprawę. Jeżeli jest zrobiona poprawnie - czyt. wnętrze jest w miarę gładkie i wypełnienie nie wypadnie, możesz próbować delikatnie palić. Ważne - tak jak napisał mjp - sprawdź dokładnie czy fajka na zewnętrznej stronie w miejscu wypełnienia nie jest przebarwiona (ciemniejsza). Świadczyłoby to o głębokim nadpaleniu co nie wróży dobrze żadnej fajce.

Re: Podniszczony Peterson

: 05 września 2008, 10:08 - pt
autor: dark4blade
Na drewnie nie ma w ogóle jakichś przebarwień czy czegoś podobnego :) . Więc spróbuje tą fajkę opalić i zobaczymy ile jeszcze posłuży.

Re: Podniszczony Peterson

: 09 września 2008, 12:50 - wt
autor: Celt
Tylko ostrożnie z tym opalaniem. Ta plomba na na ściance faktycznie wygląda jakby fajka mogła być pęknięta (przynajmniej na tyle, na ile ze zdjęcia można wywnioskować).

Re: Podniszczony Peterson

: 30 września 2008, 10:47 - wt
autor: MSee
Wygląda mi to dokładnie tak, jak to opisali koledzy powyżej. Bardzo ładna fajka i to w dodatku z p-lipem :-) Szkoda byłoby w niej nie palić... Musisz tylko robić to delikatnie, a przede wszystkim chłodno.
Pozdro.