czy mozna użyć koniak do czyszczenia fajki?

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

Dziku

Post autor: Dziku » 20 kwietnia 2005, 22:25 - śr

Marcin_Pro pisze:(...)To jak? Dziku polecasz do tej fajeczki nalewk??
Ale do jakiej fajki? Nalewk? to raczej poleca?bym (lub nie) do okre?lonego tytoniu, a nie dosamej fajki.
Po powrocie z ch?odnego wiosennego lub jesiennego pleneru wy?mienicie rozgrzewa pieprzówka, któr? osobi?cie sporz?dzam wed?ug starego rodzinnego przepisu. Dla kontrastu do jakiego? mi?ego aromaciku...
Z kolei na wieczór bardzo pasuje mi czasem male?ki kieliszek nalewki z kwiatu lipy. I to pod ró?ne rodzaje tytoni - zarówno harmonizuj?ce jak i kontrastuj?ce ze smakiem tej przewybornej s?odkiej nalewki.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 21 kwietnia 2005, 09:39 - czw

Marcin_Pro pisze:Kiedy? swojego czasu robi?em lekk? nalewke cynamonow? ale wtedy jeszcze fajki nie pali?em. Marcin
Jak mowa o posmaku cynamonu, to polecam kiermusiank?:
http://www.kiermusianka.pl/pl/kiermusianka.php?m=310

Chocia? jestem i wyznawc? opinii Onufrego Zag?oby, i?by "...do ?wininki miodzik b?dzie grzeczniejszy"...
:P
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Dziku

Post autor: Dziku » 21 kwietnia 2005, 10:24 - czw

Cinek pisze:
Marcin_Pro pisze:(...)Chocia? jestem i wyznawc? opinii Onufrego Zag?oby, i?by "...do ?wininki miodzik b?dzie grzeczniejszy"...
A ta ?wininka to tyto? czy fajka? :lol:
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 21 kwietnia 2005, 10:34 - czw

Dziku pisze:
Marcin_Pro pisze:(...)To jak? Dziku polecasz do tej fajeczki nalewk??
Ale do jakiej fajki? Nalewk? to raczej poleca?bym (lub nie) do okre?lonego tytoniu, a nie dosamej fajki.
(...)
Z kolei na wieczór bardzo pasuje mi czasem male?ki kieliszek nalewki z kwiatu lipy. I to pod ró?ne rodzaje tytoni - zarówno harmonizuj?ce jak i kontrastuj?ce ze smakiem tej przewybornej s?odkiej nalewki.
Przeprasam oczywi?cie to jakie? Freudowskie przej?zyczenie mi si? wdar?o. Oczywi?cie, ?e o tyto? mi chodzi?o w tej fajeczce - czyli do jakiego tytoniu jaka naleweczka.

A ta nalewka z kwiatu lipy ... brzmi wybornie. mniam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 21 kwietnia 2005, 17:11 - czw

Dziku pisze:
Cinek pisze:
Marcin_Pro pisze:(...)Chocia? jestem i wyznawc? opinii Onufrego Zag?oby, i?by "...do ?wininki miodzik b?dzie grzeczniejszy"...
A ta ?wininka to tyto? czy fajka? :lol:
Mi?sko... Ale po sutym obiadku, kiedy cz?ek bywa "pora?ony" i odnó?a odmawiaj? pos?usze?stwa, fajka w fotelu - to jest to, co tygryski lubi? najbardziej...
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Dziku

Post autor: Dziku » 21 kwietnia 2005, 17:51 - czw

Cinku... Dzik ju? troch? na tym ?wiecie ?yje wi?c go nie bajeruj... :lol:
To nie od zak?ski nó?ki odmawiaj? pos?usze?stwa :!:
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 11 sierpnia 2005, 10:07 - czw

Cinek :
Jak mowa o posmaku cynamonu, to polecam kiermusiankę:
http://www.kiermusianka.pl/pl/kiermusianka.php?m=310
Ja osobi¶cie za kiermusiank± nie przepadam gdyż to ten rodzaj nalewki któr± powinno się pić podgrzan± lub co najmniej w temp. pokojowej. Wole lekko schłodzone płyny, polecam za to porterówkę. Czyli prostu spiryus z Piwem ciemnym typu Porter, zagotowane z cynamonem, goĽdzim\kami, gałk± muszkatułow± oraz miodem i cukrem waniliowym. Oczywi¶cie sprutys należ wlac do ostudzonego roztworu zagotowanego wcze¶niej piwa i przypraw w/w. Co¶ pysznego. Niktórzy mówi± że to piernik w płynie o konsystencji likieru.
Drug± nalewk± któr± polecam jest ciudowna (dobra na trawienie po obfitym posiłku z racji lekko gorzkawego smaku) Muszkatułowa.
Lub po prostu whisky z lodem, lub koniaczek. Do piwa fajka mi nie pasuj, gdyż piwo przytłacza smak tytoniu. Pozdrawiam
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 13 sierpnia 2005, 13:56 - sob

Przy bardzo gruntownym czyszczeniu używam Whisky do czyszczenia ustnika (bardzo gruntowne = dwukrotnie jak dot±d). Sprawdził sie Chivas i Dimple, w kolejce jest sporo innych, wszystko zależy kiedy będzie to kolejne "gruntowne czyszczenie". Dodam że polerowanie główki i ustnika nie zaliczam do tak gruntownych operacji :wink:
Pozdrawiam Radesz
P.S. podczas czyszczenia ustnika większo¶ć alkoholu spływa mi do gardła... :lol:
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
mariusz czajkowski
Początkujący
Początkujący

koniak

Post autor: mariusz czajkowski » 30 listopada 2005, 12:50 - śr

SZANOWNY KOLEGO!!!szlachetne gatunki alkocholu uzywa sie od dawien dawna (STARA DOBRA BRENDY!!!!)do czyszczenia przewodu dymowego ustnikaoraz raz na jakis czas (np podczas gruntownego przegladu).przewodu cybucha....PA! :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”