Zły nawiert w piankowej fajce

Tutaj możemy uzyskać odpowiedzi na wszelkie problemy związane z dbaniem o naszą kochankę

Moderator: Moderatorzy

bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Z?y nawiert w piankowej fajce

Post autor: bublik » 10 maja 2005, 15:03 - wt

Mam piankow± fajk? z ciut zbyt wysoko nawierconym kana?em. Czyta?em o 'pipe mud', ale moim zdaniem nie nadaje si? do fajki z meerschaum'u. Przecie? nie mo?na dopu¶ci? w tym materiale do wytworzenia si? nagaru, wi?c chyba metoda z cygarem odpada :/ Nie jest to du?a ró?nica, ale ko?cówka pozostaje. Na razie podk?adam kilka ?ody?ek tytoniu pod spód, mo?e wypróbuj? moje kryszta?ki :D No i przecie? pianki nie trzeba wypala? do samego ko?ca. Ale je?eli znacie jakie¶ sposoby zalepienia tego to ch?tnie wys?ucham (mo?e Hot co¶ wie ??). Nie mam dost?pu do masse-meerschaum, a to jedyne co mi przychodzi na my¶l.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 10 maja 2005, 17:49 - wt

Nie jest ?atwo podpowiada? nie widz±c osobi¶cie fajki, zale?y od wymiarów, konstrukcji, proporcji fajki, jako¶ci materia?a. Czasem niez?ym wyj¶ciem z tej sytuacji jest akuratne poszerzenie kanalika dymowego w cybuchu. Wilgotna pianka ?atwo si? obrabia. Cieniutkim okr±g?ym pilniczkiem lub wiert?em mo?no tak± operacj? przeprowadzi?.
Pipesmokers of all countries, incorporate!
[url=callto://hoteugene]Obrazek[/url]: hoteugene
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 10 maja 2005, 20:04 - wt

Dno komina jest U-kszta?tne. Poszerzenie kana?u dymowego odpada, jednak za du?a jest ta ró?nica i musia?bym wyprostowa? dno, a to by mog?o jeszcze powi?kszy? ró?nic? wysoko¶ci mi?dzy dnem, a kanalikiem. Mo?e kupi? kryszta?ki z pianki morskiej, zmieli? na mia? i zrobi? samemu masse-meerschaum ? Nie wiem tylko czym to poskleja?. Woda na mój gust nie chwyci tego. B?d? mia? olbrot, ale ba?bym si? tego u?y? w tym celu (chyba raczej tylko do piel?gnacji g?ówki fajki). Oczywi¶cie nie przeszkadza mi to absolutnie w paleniu, ale czasem irytuje wra?eniem estetycznym (wiadomo, chcia?oby si? now± fajk? mie? idealn±, ale prezentu si? nie wybiera - i tak si? ogromnie z niej ciesz?! :-). A co do jako¶ci materia?u to jest to na pewno turecki block-meerschaum.

P.S. Mo?e uda mi si? przyjecha? na wystaw? fajek i fajczarskie pogaduchy podczas M¦ w Poznaniu w pa?dzierniku; mogliby¶my si? wtedy spotka? i pokaza?bym j± (ch?tnie Pana poznam, a jak si? pozna? to gdzie jak nie w Poznaniu ;-]).
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 10 maja 2005, 20:26 - wt

Zale?y to od wielu czynników, ale jak si? ma troch? wyobra?ni przestrzennej, do¶wiadczenia w d?ubaniu, i dobrze wszystko narysowa? sobie, obliczy?, z uwzgl?dnieniem grubo¶ci ¶cianek, k±ta wygi?cia, sposobu mocowania ustnika, geometrii kana?ów, i t.p., poszerzenia otworu w g?ówce bym nie wyklucza?, a mo?e i zmiany kszta?tów paleniska. Mo?e to przyczyni? si? do bardziej komfortowego i smaczniejszrgo palenia. Co do plombowania, niektórzy stosuj± czyste szk?o wodne z wype?niaczem (w tym przypadku okróchy pianki), ale nie jestem zwolennikiem takich praktyk. Na pewno ch?onno¶ci kondensatu plomba nie polepszy. Olbrot ¶mierdzi, stosuj± go wy?±cznie od zewn±trz. Na M¦ mam nadziej? si? zobaczymy.

Sukcesów,
Gienek.

P.S. Je¶li d?uba? piank? nawil?aj±c, trza uwa?a?. Zwykle po niedlugim nawil?aniu ma konsystenccj? bia?ego sera, po nocy w wodzie si? rozwala na kawa?ki, dlugie nawil?anie niszczy struktur? pianki, zmniejsza ch?onno¶?. Oprócz tego, je¶li fajka by?a palona cz?¶? cia? smolistych si? rozpuszcza i przesi±ka materia?.

P.P.S. W ogóle piankowych fajek nie lubi? i dawno nie pal?, dobry wrzosiec jest smaczniejszy i mniej wymagaj±cy.

P.P.P.S. Z?o?a tureckie bloczne dawno wyczerpane i fajki si? robi z ma?ych porowatych od?amków, zape?niaj±c dziury zamazk± z kredy, a ona wody nie lubi.
Pipesmokers of all countries, incorporate!
[url=callto://hoteugene]Obrazek[/url]: hoteugene
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak dbać”