smak

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

hubertkinal
Początkujący
Początkujący

smak

Post autor: hubertkinal » 30 marca 2006, 14:37 - czw

witam! sluchajcie mam taki problem. niedawno kupilem sobie pierwsza fajke (grusza b&b 022) a do tego tyton alsbo gold. otoz za pierwszym razem smak byl w miare dobry chociaz bez rewelacji. po tym zdarzeniu wyciagnalem filtr i pale teraz bez filtra. tylko ze teraz tyton smakuje jakbym palil rozpuszczalnik. wiecie moze dlaczego? palilem juz 4 razy nabita fajke do 1/3.smak caly czas taki sam. szczerze powiedziawszy zniechecilem sie troche do palenia...
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 30 marca 2006, 15:09 - czw

Alsbo ma to do siebie, ze palone bez filtra przez początkującego palacza smakuje jak rozpuszczalnik ftalowy.
palony przez doswiadczonego palacza smakuje po prostu jak rozpuszczalnik.
Głupiec uczy się na własnych błędach, mędrzec na cudzych...
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 30 marca 2006, 19:30 - czw

hehe, ja rozpocząłem moja fajkową przygode od czerwonego Larsena, i choć palić dobrze nie umiałęm, i tytoń się "ślinił" to smak był zawsze słodziutki i smaczny. Były już na forum dyskusje na temat pierwszego tytoniu, i moim zdaniem za podobną cenę można kupić smaczniejszy tytoń, który od fajeczki nie odrzuci.
postaraj się palić wolniutko i ciągnąć powoli, powinno troszkę pomóc. No i oczyiśćie porządne czyszczenie fajeczki po paleniu
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 30 marca 2006, 19:58 - czw

A co do GOLD'A to byl tez moj pierwszy tyton... jedni zachwalaja inni mocno karca... kup sobie Timm No Name... po alsbo powala na kolana... a co do rozpuszczalnika- to nie sadze zeby bylo az tak zle... moze zamiast tytoniu zaczyna Ci sie tlic fajka :?: :?: :?:
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Awatar użytkownika
Józef
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Józef » 01 kwietnia 2006, 02:02 - sob

Myślę, że to jednak sprawa tytoniu. Nawet u nas można obecnie znaleźć wiele smaczniejszych mieszanek i opalać nimi fajkę. Odczucia będą przyjemniejsze.
Seks jest podstawą, życie zabawą, wódka nałogiem, a fajka jest Bogiem
hubertkinal
Początkujący
Początkujący

Post autor: hubertkinal » 09 kwietnia 2006, 21:17 - ndz

w takim razie co polecacie do opalania fajki(gruszy)?mam na mysli jakis tyton nie za drogi, do 25pln.
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 09 kwietnia 2006, 21:35 - ndz

jeśli szukasz słodkości to Larsen Mellow $ Tasty - ten czerwony. okolo 22zl.

Timm No Name - super aromat - okolo 29 zł.

Stanwell - każdy :)
To te łatwo dostępne w Polsce
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 09 kwietnia 2006, 21:46 - ndz

Alsbo Gold jest ok. Ja w mojej gestapowskiej szufladzie trzymam jeszcze jedna paczke na czarna godzine i wiem ze sie nie zawiode. A jak ktos szuka czegos innego to polecam Rattray'sy - kupilem puszke 100 g za 29.50 (High Society) - szczerze polecam.
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 09 kwietnia 2006, 23:55 - ndz

Nie ukrywam ze z przymrużeniem oka czytam posty o beznadziejnosci ALsbo Gold/Black
To jeden z tytoni ktore byly na poczatku mojej przygody fajkowej i do dzisiaj mam do nich sentyment.
Dla poczatkujacego fajczarza aromaty maja jedna wade : palone za szybko (a na poczatku raczej pali sie za szybko) zle smakują. W dodatku dunczyków nie pownno sie palic bez filtra.
A porownywanie ich do rozpuszczalnika ... ftalowego czy tez innego jest bez sensu (skomentowalbym to inaczej ale liste moze czytaja dzieci ....wiec sie powstrzymalem). Alsbo w fajce zapale a rozpuszczalnik nie bardzo ... ;).
Ciekaw jestem jak wielu z Was zaczelo wlasna przygode fajkową od czystej Virginii czy tez Od np nieodzalowanego Balkan Sobranie ?
W moim przypadku aromaty mnie zaslodzily dlatego zaczalem szukac czegos do "złamania smaku" . Obecnie jest na odwrót ale to przychodzi z imho latami palenia.
Wracajac do tematu : wsadz spowrotem filtr i staraj sie palic fajke powoli ... powinno byc zdecydowanie lepiej
Kashiash
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”