pierwsza fajka z wrzośca :)

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

piracik82
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

pierwsza fajka z wrzośca :)

Post autor: piracik82 » 27 lutego 2007, 19:08 - wt

Witam Wszystkich Forumowiczów !!!!
Jakoś mnie tak natkneło na zakup fajki ,ponieważ postanowiłem rzucić totalnie papierosy .
Kupiłem, więć fajke wrzoścową Capitello Black Acryl Horn Ermurisrednia cena bo zapłaciłem 133 złoty wydaje mi się że dokonałem dobrego wyboru , do tego facet w sklepiku polecił mi tytoń W-O-LARSEN frsfh & Elegant ,chciałbym usłyszec od jakiegoś wyjadacza czy dokonałem dobrego wyboru ?? i prosiłbym o jakieś najlepsze rady i porady dotyczące dobrego tytoniu przeczytałem już całe forum ale zdecydowałem sie napisać swój poscik żeby mieć pare tych rad w jednym miejscu włąsnie nabiłem drugi raz faje do pełna ubiłem do 1\3 i zaczynam opalac ale co chwile mi kurcze gaśnie mam nadzieje że kiedyś będzie mi to wychodzić

pozdrawiam wszystkich
Pozdrawiam
Styrylski Bartosz
piracik82
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: piracik82 » 27 lutego 2007, 23:56 - wt

hyhy to jest piekne zaczynam to rozumieć powoli ,czuje że się od tego uzależnie na długie lata przy 3 opalaniu własnie udało mi się beż dodatkowego podpalania zapalniczką utrzymać pykanie przez ponad 30 minut
pieknie się pyka czytająć i przeglądajac www coś pięknego już nie umie się doczekać kiedy moja faja po przyjsciu z uczelni będzie wypoczęta i znowu ją zapale ,tylko musze sobie jeszcze kupic filtry bo nawet nie wiedziałem że takich się używa .Aczkolwiek po spędzeniu 4 godzin na Waszym forum wiele się dowiedziałem chciałbym tylko jezcze zapytać czy dobrze zrozumiałem , że filtry węglowe są najlepsze i jak tak to jakiej marki kupic
Pozdrawiam
Styrylski Bartosz
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 28 lutego 2007, 07:56 - śr

Witam krajana :wink: Na temat filtrów większość opinii jakie tutaj przeczytasz będzie IMHO typu "nie używać wcale". Ja się wyłamię i powiem tak - zapal z filtrem, zapal bez i wybierz co Ci najbardziej odpowiada :wink: Sam osobiście palę z filtrem w fajkach filtrowych i bez filtra w fajkach bezfiltrowych. I jest mi z tym dobrze, co nie znaczy że kiedyś zdania nie zmienię. Co do samych filtrów to najbardziej neutralne są filtry z balsy, potem ew. z pianki morskiej, na końcu węglowe. Na forum znajdziesz bardzo wiele opinii na temat filtrów, osobiście proponuję zacząć od balsy, a jeżeli węglowe to polecam filtry Vauen'a - sam używam. I koniecznie kup drugą fajkę. A potem następną. Itd... :twisted:
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 28 lutego 2007, 08:25 - śr

Uuu, moje wyrazy poważania piracik82! Pierwsze palenia i bez filtra!

Przed paleniem rozdrobnij tytoń, podsusz go z 5 minut na kartce papieru, następnie nabij fajkę i na wierzch wsyp bardzo rozdrobniony tytoń (taki prawie rozdrobniony na pył). Odstaw fajkę na jakieś 20 minut i dopiero wtedy zapal. Powinieneś odczuć, że fajka łatwiej się rozpala i łatwiej utrzymać w niej żar.

Używaj kołeczków z drewna do ubijania (ukręcania właściwie) tytoniu, a nie niezbędnika.

Czytaj forum...
piracik82
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: piracik82 » 28 lutego 2007, 11:44 - śr

Własnie jade do najblizszej mini tropici w carefurze zobaczymy co tam mają za filtry teraz sobie własnie susze tytoń toznaczy po prostu leży na kartce o to chyba chodzi ?:)A co do drugierj fajki to mam ją kupic bo poprostu powinienem mieć więcej bo trzeba pierwsza po paleniu odsatwic na te minimum 6 godzin czy złą kupiłem ??
Pozdrawiam
Styrylski Bartosz
piracik82
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: piracik82 » 28 lutego 2007, 11:47 - śr

A jeszcze mam jedno pytanie jaki ja pale tytoń mam W O LARSEN Fresh & Mint do jakiego on gatunku należy ??aromatyzowany czylatakia czy jaki ??bo za dużo tego jest jak na początek dla mnie ,ale się staram i czytam forum czytam czytam :)
Pozdrawiam
Styrylski Bartosz
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 28 lutego 2007, 11:58 - śr

piracik82 pisze:...A co do drugierj fajki to mam ją kupic bo poprostu powinienem mieć więcej bo trzeba pierwsza po paleniu odsatwic na te minimum 6 godzin czy złą kupiłem ??
Fajka po paleniu powinna odpoczywać min. 24 godziny. Właśnie dlatego należy mieć co najmniej dwie fajki, jeżeli palisz/zamierzasz palić codziennie. Kolejna rzecz - w jednej fajce nie powinno się palić różnych typów tytoni, a najlepiej gdybyś miał po jednej fajce do każdego tytoniu który palisz/będziesz palił. Larsen o którym piszesz należy do aromatów, o ile się nie mylę był opisywany na forum. Zresztą wszystkie tematy które poruszasz były już mocno wałkowane na forum, więc szukaj i czytaj :wink: Jednocześnie, jeżeli chciałbyś część ze swoich wątpliwości rozwiać "na żywo" zapraszam na spotkania fajkowe w Katowicach - najbliższe w poniedziałek 5 marca, tradycyjnie o godz. 17 w pubie Cogitatur przy Gliwickiej :)
piracik82
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: piracik82 » 28 lutego 2007, 14:40 - śr

o dziękuje za zaproszenie :) może kiedyś wpadne .
Słuchajcie zastanawiam się bo mam tego larsena ale mam też przeznaczone 150 złoty na jakiś super tytoń co byście mi polecili niechciałbym kupić czegoś odrażającego za tą cene ,chodzi mi o taki tytoń który zostawia piekny smak w ustach i jego woń jest tak czuła na nosy przechodniów i otoczenia że sami chcieliby zapalić fajke :) czy istnieje coś takiego ??
Pozdrawiam
Styrylski Bartosz
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 28 lutego 2007, 16:22 - śr

Za 150zł masz całkiem spory wybór... :wink:
Tylko niestety nie w Polsce a np. w sprzedaży wysyłkowej ze Szwajcarii. Tyle pieniędzy wystarczy na 4, 5 tytoni i przesyłkę.
http://www.synjeco.ch
gg: 5238466
pozdrawiam
MirekM
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MirekM » 28 lutego 2007, 21:13 - śr

Zerknij do Silesii , w Papierośnicy mają nieco torebeczek .
piracik82
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: piracik82 » 28 lutego 2007, 21:45 - śr

o silesia blisko mam tam własnie fajke kupiłem :)
słuchajcie a podajcie mi jakieś nazwy takiego boskiego zapachu i smaku cane obojetna bo tych tytoniów za dużo jest na rynku mam tego larsena nie mam go z czym porównać a zapaliłbym coś super dajcie jakieś nazwy
Pozdrawiam
Styrylski Bartosz
Piotrek F
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Piotrek F » 28 lutego 2007, 23:15 - śr

W tym przypadku chyba każdy poda Ci swój ulubiony tytoń, a taki chyba musisz sam odszukać :wink:
gg: 4770559
3wojtek3
Pykacz
Pykacz

Post autor: 3wojtek3 » 01 marca 2007, 09:44 - czw

coś super ?

Super jest: SG Balkan Flake ( ale to Va+pyszne 30% La ) ale to raczej nie podziała dobrze na "nosy przechodniów" :D

Więc może Stanwell Vanilla ?! to aromat polecany na forum, jest ogólno dostępny i po jego zakupie zostanie ci jeszcze sporo z tych 150pln na inne tytonie a nawet na fajeczkę :wink:
POZDRAWIAM Wojtek
Henry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Henry » 01 marca 2007, 09:59 - czw

piracik82 pisze:o silesia blisko mam tam własnie fajke kupiłem :)
słuchajcie a podajcie mi jakieś nazwy takiego boskiego zapachu i smaku cane obojetna bo tych tytoniów za dużo jest na rynku mam tego larsena nie mam go z czym porównać a zapaliłbym coś super dajcie jakieś nazwy
Boski zapach to ma Timm No Name ;) Choć ja nadal wolę Stanwell Vanilla. Możesz od nich zacząć ale tak czy inaczej to będzie tylko baza do porównania inych tytoni bo nie ma "jednego najlepszego" - a właście może jest ale to Ty go musisz znaleźć - w ciągu kilku najbliższych lat pewnie Ci się to uda. O ile wytrzymasz przy fajce bo cierpliwości to chyba masz mało ;)
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 01 marca 2007, 15:28 - czw

Jeśli zależy Tobie na miłym zapachu dla otoczenia, słodkości w ustach oraz ogólnej przyjemności to polecam Rattray's High Society. Bardzo przyjemny waniliowy tytoń, który nie odrzucał mnie sztucznością aromatyzacji :wink:
Jeśli chodzi o filtry to moim zdaniem najlepiej przekonać sie samemu i popalić trochę z filtrem a potem spróbować bez (Paliłem z filtrami Vauen przez 1,5 roku, potem przestałem i jestem zadowolony).
Twój entuzjazm zachęcił mnie do zapalenia fajeczki nabitej Sunset Breezem :lol:
miłego dymka
Thomas

Ps. Kolego nie "Tropica" tylko "Traffika" 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”