Tabaka..?

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Tabaka..?

Post autor: Radesz » 19 lutego 2005, 18:22 - sob

Kto? na forum wci?ga? Cz?sto zapodaje sobie niucha gdy budz? mnie w pracy w ?rodku nocy. ?wietnie budzi. Ciekawe czy na?ogowym palaczom mo?e zast?pi? - dostarczy? dawk? tytoniu?
pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Na?ogowy palacz:)

Post autor: abishai » 19 lutego 2005, 18:48 - sob

Co prawda nie wci?gam(nawet tabaki) lecz wiem z do?wiadcze? czysto papierosowych i? petów raczej nie da si? zast?pi? nicorette, fajk? , cygrami i cygartkami czy te? shagiem.
Z w.w. nic nie uzale?nia tak jak pety(zw?aszcza te ze stajni P.M.), bo co innego gdy "nawet" chce si? pali?, a co innego gdy ?ciska ?o??dek i r?ce drgaj? na mysl o dowolnym papierosie.
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom » 19 lutego 2005, 19:15 - sob

Kiedy? wci?ga?em. Ostatnio si? zastanawia?em czy do tego nie wróci?. Tabaka pomaga?a mi z krwotokami z nosa bo ?luzówka si? robi wytrzymalsza. Ale po d?u?szym czasie mo?na straci? w?ch !!
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 19 lutego 2005, 22:53 - sob

Kiedy? duuu?o wci?ga?em tabaczki... :)
Teraz mam jedno pude?ko na bardzo d?ugo :)
To chyba ci?gle te same... heh

Preferuj? g?ównie tabaki od?wie?aj?ce... mentolowe, mi?towe
Próbowa?em aromatów le?nych owocowych np: bananowych...
i tradycyjnej tabaki..

Kiedy? nawet mój kumpel zrobi? sam tabak? z papierosów Popularnych...
by?a no .. :) do rzeczy :D

Je?li chodzi o rzucanie na?ogu tytoniowego to mam znajomego, który rzuci? palenie zast?puj?c papierosy tabak?... autentyczny przypadek!

Pozdrawiam
Q.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 20 lutego 2005, 00:16 - ndz

Czasem wci?gam tabak? przed wyj?ciem z domu do pracy; daje mi pewn? rze?ko?? i dzia?a od?wie?aj?co.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 20 lutego 2005, 11:11 - ndz

Ja lubie tabak?, szczególnie w zimowe szare poranki...
Lubie Gletscherprise Wilson of sharrow Vanilla
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 20 lutego 2005, 13:26 - ndz

Kiedy? wci?ga?em. Zazwyczaj mieszank? hardcore (Medicated+Red Bull=wypalacz dziur w czaszce :D ), a czasem dla smaku morelowego Gawitha. Ale jako? mi na razie przesz?o.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 20 lutego 2005, 18:20 - ndz

I mnie si? zdarza od czasu do czasu za?ywa? tabaki. Zw?aszcza w pracy, kiedy nie mo?na zapali?, albo cz?ek jest "przymulony" (lubimy z koleg? papierosiarzem "sztachn??" si? jak?? od?wie?aj?c?, mentholow?, czy cytrynow?). Od?wie?a umys?.
Tabaki u?ywamy tak?e w celach... medycznych. Odetkanie przewodu nosowego przy katarze (ale nie w stanie pocz?tkowej grypy, kiedy cieknie woda). Tu zw?aszcza polecam mentholow? lub z olejkiem ró?anym, ewentualnie "czyst?".
Zdarza sie mi samemu produkowac tabak?. Kiedys z tytoni papierosowych, teraz raczej z fajkowych (po wysuszeniu na pieprz tytoniu, ubijam w mo?dzierzyku na py?). Lepsza wychodzi z czystych virginii, ewentualnie z jaki? "du?czyków". Z angielskich mieszanek z lataki? s?abo "wierci" w nosie.
By? czas, ?e mo?na by?o kupic zacn? polsk? tabak? o nazwie "Gda?ska". Teraz ju? s? tylko chyba importowane? Chyba, ?e co? Kaszubi jeszcze sobie robi?.
Jeszcze tradycja zazywania tabaki nie umar?a, o czym ?wiadczy np.:
http://host-81-190-51-13.lublin.mm.pl/~tabaka/
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 20 lutego 2005, 18:21 - ndz

O tak! Tabaka to jest to! Niestety, na polskim rynku jej dost?pno?? jest mniej wi?cej taka jak tytoniu fajkowego: Red Bull (co? jak Tilbury ;)), Samuel Gawith (co? jak Alsbo) i ewentualnie Medicated (cholera wie do czego porówna?, ale tak drobno mielona, ?e mo?na sobie podra?ni? gard?o. I niez?y mi?towy aromat). Oprócz tego mo?na przetrze? tyto? na tabak? samemu... wielu tak robi?o, bo w 2 po?owie lat 90 'genialni' pos?owie zabronili handlu tytoniami niepalnymi. Teraz sytuacja wraca do normy... powoli.
A co do mo?liwo?ci ugaszenia tabak? g?odu nikotynowego, to jak najbardziej jest to mo?liwe. Mo?na nawet przedawkowa?. Sam kilkukrotnie bra?em udzia? w takich ?wirni?tych rozgrywkach - z kumplami sypali?my ?cie?k?, tak na oko 20 cm i kto pierwszy wci?gnie... przyprawia o solidny zawrót g?owy, nieraz ?cina z nóg i powoduje ch?? zwieszenia g?ówki nad muszl?...
A próbowa? kto? z Szanownych Wci?gaczy wetrze? kiedy? Medyka w powiek??
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 20 lutego 2005, 18:46 - ndz

Wciera?o si?, wciera?o :D

Nie porównywa? bym Red Bulla do Tilbury.
Jedno i drugie to ?r?cy mózgotrzep, ale Bull to ?r?cy mózgotrzep z za?o?enia (o czym ostrzega napis na pude?eczku). Bo czego si? spodziewa? po tabace z dodatkiem papryki :twisted: ?
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: abishai » 21 lutego 2005, 07:35 - pn

W powiek? :shock: czy ja wiem
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom » 21 lutego 2005, 21:03 - pn

Cz?sto stosowa?em wcieranie w powiek? gdy mia?em podra?nion? ju? za bardzo ?luzówk?. Gdy si? troch? zregenerowa?a to powraca?em do niuchania !!
z kumplami sypali?my ?cie?k?, tak na oko 20 cm i kto pierwszy wci?gnie...
te? robili?my ró?ne zawody czy zak?ady. Mój rekord to by?o wci?gniecie ?cie?ki o d?ugo?ci rozstawu moich ramion, m?czy?em to d?ugo ale si? uda?o od tamtego czasu nie bra?em tabaki ale ostatnio si? zastanawia?em czy nie kupi? sobie znowu.

Najgorsz? tabak? jak dla mnie jest Gawitch ten brzoskwiniowy, nie wiem czemu innym to smakuje dla mnie to zwykle ko?czy?o si? nudno?ciami !!
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 21 lutego 2005, 21:52 - pn

Czy wy oby nie przesadzacie z ta tabaczka? Ja lubie niuchnac odrobine co by troche w nosie powiercilo, a nie szprycowac sie tym bo nie sadze by to bylo przyjemne .. :)
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 22 lutego 2005, 19:24 - wt

amfiarz pisze:O tak! z kumplami sypali?my ?cie?k?, tak na oko 20 cm i kto pierwszy wci?gnie... wcieranie w powiek?...
:shock: :!: :shock:
O, matko! z kim sie zadaj?...? Banda ?punów.
Szwejka z takich nalecia?o?ci leczono solidn? lewatyw?. 3-5 litrów wywaru z tytoniu w odbyt i odechce si? Wam do ko?ca ?ycia experymentów z wcieraniem :wink:
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: abishai » 22 lutego 2005, 19:39 - wt

Skoro w powiek? to mo?e i w dzi?s?o kto? wciera?? :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”