Fajki i napitki wszelakie

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Fajki i napitki wszelakie

Post autor: Thesary » 02 sierpnia 2010, 20:18 - pn

Tak się mocno zastanawiam, w jaki sposób połączyć jedną przyjemność z drugą i od czasu do czasu do zacnej fajeczki dołączyć nie mniej zacny trunek. Widziałem na forach poświęconych innej tytoniowej przyjemności-cygarom bardzo poważne dysputy nad doborem napojów bez- i alkoholowych do cygara. Ciekawi mnie zdanie fajczarzy na ten temat....
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2010, 23:27 - pn przez Thesary, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Re: Fajki i napistki wszelakie

Post autor: kolejarz1986 » 02 sierpnia 2010, 21:39 - pn

Dla mnie dobrym napojem przy paleniu jest kawa. Gdy pale wieczorem, kawę zastępuję sokiem albo czekoladą na gorąco(szczególnie popalając MacBarana Honey&Chocolate). Czasami popijam piwo(szczególnie Kasztelana niepasteryzowanego).
Po prostu eksperymentuje. :pipeman:
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
kras
Początkujący
Początkujący

Post autor: kras » 02 sierpnia 2010, 21:52 - pn

Mam nadzieję, że nie zostanę uznany za nienormalnego ;)

Ja wprost uwielbiam delektować się smakiem tytoniu przy Yerba Mate.
Smak cudownie gorzki, który w połączeniu z paloną fajką daje mi bardzo przyjemne odczucia. Kawę zwykłem wypijać dość szybko, przy Mate nie mam tego problemu bo to można zalewać i zalewać...

Dobre piwo do fajki palonej na świeżym powietrzu, kiedy już nie jest tak gorąco, też mi pasuje.
Pozdrawiam, Kras
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 02 sierpnia 2010, 22:08 - pn

kras pisze:Mam nadzieję, że nie zostanę uznany za nienormalnego ;)

O, widzisz, to jest nas dwoje :lol:
Ktoś teraz niech nam powie przykre słowa :P
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 02 sierpnia 2010, 23:35 - pn

kolejarz1986 pisze:Dla mnie dobrym napojem przy paleniu jest kawa. Gdy pale wieczorem, kawę zastępuję sokiem albo czekoladą na gorąco(szczególnie popalając MacBarana Honey&Chocolate). Czasami popijam piwo(szczególnie Kasztelana niepasteryzowanego).
Po prostu eksperymentuje. :pipeman:[/quote

kolejarz1986 wiedz, że Kasztelan to trunek z moich stron))) dla mnie jedno (jak nie najlepsze) z piw. Zwykły Kasztelan piękny smak :D

Smak cudownie gorzki, który w połączeniu z paloną fajką daje mi bardzo przyjemne odczucia. Kawę zwykłem wypijać dość szybko, przy Mate nie mam tego problemu bo to można zalewać i zalewać...

Dobre piwo do fajki palonej na świeżym powietrzu, kiedy już nie jest tak gorąco, też mi pasuje.
No to kras masz u mnie piwo za tą yerba mate - witaj w klubie - już nie mogę doczekać się smaku w domku.
Z tego co wiem to jest nas kilku tutaj na forum , którzy mate także popijają tylko nie wiem dokładnie czy podczas palenia, choć mate można pić...i pić... i pić
Rheged pisze:

O, widzisz, to jest nas dwoje :lol:
Ktoś teraz niech nam powie przykre słowa :P
Witajcie w klubie szaleńców ,,Welcome Home (Sanitarium)" Panowie. :lol: :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Re: Fajki i napitki wszelakie

Post autor: Thesary » 02 sierpnia 2010, 23:47 - pn

YM bardzo lubię, nie próbowałem do tytoniu, ale jak spróbuję może być nas trzech...Podoba mi się ta niknąca goryczka przechodząca w cierpkość, taaak trzeba będzie do fajki spróbować :D
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 03 sierpnia 2010, 00:01 - wt

Thesary pisze:YM bardzo lubię, nie próbowałem do tytoniu, ale jak spróbuję może być nas trzech...Podoba mi się ta niknąca goryczka przechodząca w cierpkość, taaak trzeba będzie do fajki spróbować :D
Z tego co wiem to pijących yerba już jest wt ej chwili 4 tutaj))) Ponoć Alan jeszcze żłopie)))
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
dr Wicik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: dr Wicik » 03 sierpnia 2010, 08:37 - wt

To jest pięciu amatorów yerby, ja pijam od lat raczej dla zastąpienia kawy ale i dla samego uspokajającego rytuału zaparzania.
Fajka i dobry tytoń
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 03 sierpnia 2010, 09:01 - wt

Warto było jednak poszukać przed założeniem nowego wątku:
Fajka, ale jak z czym i o jakiej porze..... Nawet jeśli wątek jest trochę o czym innym, to można było go na nowo pokierować we właściwą stronę.
tytoń i sok

W jakimś też wątku ktoś udowadniał że cola jest najlepszym napitkiem do fajki, a wszystkie inny napoje gazowane są fe... to było nawet zabawne.

Dla mnie wszystko jedno czy piję podczas palenia i co piję. Nie widzę związku, zależy to od pory dnia, okoliczności palenia, tego co mam pod ręką i czy chce mi się pić. Nie piję kawy, wody i mocnych alkoholi bo nie lubię...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 03 sierpnia 2010, 23:28 - wt

Witam
Mi jakoś Yerba Mate nie pasuje do tytoniu... przestaje odczuwać przy niej jego smak, tak samo przy mocnej czarnej herbacie nigdy jej nie pijam z fajką

A napój dobieram do tego co pale lub na odwrót, ale praktycznie zawsze do palenia mam coś do picia

neutralna jest oczywiście woda nigdy mi nie przeszkadza... czarną kawę też potrafię pić do każdego tytoniu

Do virginiowych tytoni wybieram piwo jednak nie zawsze bo by człowiek stał się alkoholikiem, tu ukłon w stronę kolegi Kolejarza, Kasztelan w swojej cenie jest na prawdę niezły ;-), bardzo chętnie również VA popijam whiskey lub whisky ale to też się równa alkoholizm ;p więc często wybieram słabą zieloną herbatę najczęściej Senche, lub mocno gazowaną wodę

Do latakii bardzo mi pasuje mleko zdecydowanie uwydatniają się nowe smaczki, jakoś nie mogłem się do tego psychicznie przekonać ale jak raz spróbowałem... czasem jest to też kawa z dużą zawartością mleka

ostatnio bardzo mi zasmakowało Belle Epoque z dobrym, owocowym, czerwonym, domowym winem, ale niestety jak dla mnie wszelkie kwaśne napoje + fajka = podrażniony język

jednak z połączeń które dają zauważalną poprawę smaku tytoniu to wydaje mi się, że mleko+latakia wygrywają
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 04 sierpnia 2010, 14:13 - śr

Postanowiłem zakupić butelkę dobrego Porto, jak tylko opalę fajki spróbuję tego znakomitego wina do tytoniu :D
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 31 marca 2011, 20:40 - czw

odgrzebałem stary temat ale jestem na forum parę dni dołączam do fajczarzy pijących yerbe pijemy razem z żoną co jak co ale naczynko musi być z palo santo no i rytuał też musi być jak przy wszystkim co sie lubi
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 31 marca 2011, 22:00 - czw

Mi pasuje do fajki alkohol mocny, ale i piwkiem nie pogardzę... właśnie pykam mocząc jęzor w brandy, ale dobra "łycha" też byłaby dobra... :D

Nie chodzi tutaj o całą flaszkę (chociaż jak jest okazja - czemu nie?), ale o szklaneczkę... lub dwie...

Jeśli chodzi o no alk to preferuję kawkę, najlepiej parzoną... tak po "polsku" czyli dużo kawy a mało wody... oby nie "de lure" :pipeman:
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
Awatar użytkownika
nUmer
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: nUmer » 01 kwietnia 2011, 20:10 - pt

Ponieważ lubuję się w słodkich aromatach, do fajki zawsze parzę sobie kawę.
Jak dla mnie to najbardziej udane połączenie, tym bardziej, że wspomina mi smak pierwszej fajki ze złotą Amphorą, kiedy to odsłuchiwawszy "Mostu Królowej Jadwigi" w Polskim Radiu Pik, identyfikując się z głównym bohaterem palącym fajkę oddawałem się tej samej przyjemności.
Nie wyobrażam sobie alkoholu do fajki. Jak dla mnie to barbarzyństwo :-D
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 01 kwietnia 2011, 20:17 - pt

masz racje mocny alkohol do fajki odpada to barbarzyństwo i profanacja zgadzam się z przedmówcą kawka i fajeczka i spokojny wieczór na schodach przed domkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”