Fajki i napitki wszelakie

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Re: Fajki i napitki wszelakie

Post autor: BenZin » 01 kwietnia 2011, 20:43 - pt

Zwykle piwo lub nic - tytoń saute. Ale ostatnio zasmakowało mi czerwone wytrawne wino do virginii. No i whisky pod Irish Oak.
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 01 kwietnia 2011, 20:48 - pt

jak piwo to stout uwarzony przez siebie :D sklepowe piwa u mie są bleee
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 01 kwietnia 2011, 20:58 - pt

Generalnie moczu zwanego Tyskie, Lech, Żywiec i ich klonów nie pijam. Chyba że mam już nieźle w czubie i tracę zmysł smaku. Pod fajkę (i tak ogólnie) - piwka regionalne, z mniejszych browarów - Amber, Ciechan, Kormoran, Cornelius, Racibórz itp.
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 02 kwietnia 2011, 23:34 - sob

zbyszek73 pisze:masz racje mocny alkohol do fajki odpada to barbarzyństwo i profanacja zgadzam się z przedmówcą kawka i fajeczka i spokojny wieczór na schodach przed domkiem
Jakim kryterium jesteś by oceniać czym jest barbarzyństwo i profanacja? Barbarzyństwo to nadurzycie przemocy względem cywilizacji... to ludzie jak mówi wikipedia: "człowiek dziki, pierwotny, niecywilizowany, okrutny, o prymitywnych odruchach, nieznający kultury europejskiej. W starożytnej Grecji każdy cudzoziemiec, w Rzymie ten, kto nie był Rzymianinem lub Grekiem. Homer podkreślał obcość Karów (sojuszników Trojan) nazywając ich βάρβαροφονοι/Barbarophonoi, czyli mówiących "bar-bar", a więc wydających bezsensowne, niezrozumiałe dźwięki" ja takim nie jestem!

Profanacja? : "pojęcie odnoszące się do naruszania sfery sacrum, powodujące pozbawienie poświęconych rzeczy lub konsekrowanych miejsc wartości kultowej oraz potraktowania bez należytego szacunku rzeczy, wartości otoczonych powszechnie czcią." to chyba naruszałoby naszą wolność... a z tym walczymy od kiedy sięgam pamięcią... :?
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 03 kwietnia 2011, 06:54 - ndz

ja nie lubię mocnego alkoholu do fajeczki więc to moje odczucia ja tak nie robię
Awatar użytkownika
hunyady
Pykacz
Pykacz

Post autor: hunyady » 09 kwietnia 2011, 17:58 - sob

Moje ulubione piwo do fajeczki to ciemne noteckie. Dla Wielkopolan okolic Czarnkowa na pewno znane. Do niego najczęściej jakaś virginia. Buteleczki 330 mają swój charakter :lol: Najlepiej kupować w niekończącym się źródle (browar) w dużych ilościach, jest taniej. :wink:
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 09 kwietnia 2011, 18:20 - sob

hunyady pisze:Moje ulubione piwo do fajeczki to ciemne noteckie. Dla Wielkopolan okolic Czarnkowa na pewno znane. Do niego najczęściej jakaś virginia. Buteleczki 330 mają swój charakter :lol: Najlepiej kupować w niekończącym się źródle (browar) w dużych ilościach, jest taniej. :wink:
Jestem fanem ciemnego noteckiego! U nas na Pomorzu dostępne w sieci Piotr i Paweł, albo w małych sklepikach specjalizujących się w sprzedaży wszelakiego piwka. Ostatnio lubię też popić Amber naturalny.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 10 kwietnia 2011, 18:02 - ndz

Czy któryś z kolegów forumowiczów próbował "produkcji" piwa z tzw. Brekwitów? Ciekawi mnie jaki jest smak piwa przygotowanego z takiego "gotowca". Za ok. 60 pln mamy 20L piwa czyli ok. 1,5 zł za 0,5L piwa, doliczając do tego koszt butelek i kapsli, cena skoczy do ok 2 zł. Brzmi zachęcająco :)
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 10 kwietnia 2011, 18:40 - ndz

witam ja takiego brewkita popełniłem w początkach mojego piwowarstwa zrobienie z tego piwka to najprostsze co może być z wszelakich napitków co potrzeba to plastykowe wiaderko 30l http://www.homebrewing.pl/pojemnik-ferm ... -p-74.html" onclick="window.open(this.href);return false; do tego brew kita masz instrukcje co i jak ale polecam forum piwowarskie http://www.piwo.org/forum/" onclick="window.open(this.href);return false;
co do smaku to o 100% lepsze od sklepowego
ale piwo z słodu to jest piwko polecam sklep http://www.browamator.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 06 maja 2011, 08:10 - pt

Yerba Mate z fajką... hmm nie próbowałem chociaż siorbię z uwielbieniem. Dzisiaj chyba popełnię takie zestawienie.Idea ciekawa. Chociaż terrere lepiej jak sądze podejdzie ;) - idę chłodzić wodę bo pierwsze zalanie na gorącą już mam za sobą heheh....
PS to jest nas pięciu tak?
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 06 maja 2011, 10:23 - pt

Mocna , gorzka , czarna kawa , kieliszek lub dwa(czasem więcej) brandy oraz Irish Flake - to lubię... :D
Albo nalewka z malinek , Va Mysore...i mocny gorzki Earl Grey...
KKF Poznań-----------------
szyla
Początkujący
Początkujący

Post autor: szyla » 26 października 2012, 18:01 - pt

Guiness, albo uwaga: herbata z mlekiem i cukrem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”