Wrażenia+Pytanie!!! Początkujący

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Kyuji
Początkujący
Początkujący

Wrażenia+Pytanie!!! Początkujący

Post autor: Kyuji » 13 sierpnia 2010, 16:01 - pt

Witam!
Parę dni temu, stałem w kolejce po nową paczkę papierosów i moją uwagę przykuła półka z fajkami. Były to chyba najtańsze fajki jakie można kupić bo dałem za swoją 25zł (Mr. Bróg - gruszka). Do tego kupiłem tytoń amphora i zapalniczkę żarową. Szybko zjadłem obiad i zabrałem się do testowania. Byłem mile zaskoczony wygodą palenia. W końcu mogłem sobie wygodnie usiąść w fotelu bez schylania się w stronę popielniczki lub pilnowania, żeby gorący żar nie upadł na podłogę. Często podczas palenia papierosów lubiłem sobie przemyśleć parę spraw lub porozmawiać przez telefon, przez co czasami wychodziło, że spalałem 3 papierosy za jednym razem!!! Jednak teraz od paru dni nie zapaliłem ani jednego papierosa i wystarcza, że zapalę sobie raz po śniadaniu i raz po kolacji z mojej fajki. Dużą zaletą jest to, że po załadowaniu tytoniu odpowiadającej ilości jednego papierosa, można palić ponad pół godziny, czego brakowało mi w prawdziwych papierosach, przy których człowiek nie zdąży się nacieszyć smakiem (jeśli przyjmiemy, że papierosy mają jako tako smak) i po 5 minutach już musi gasić. Dzisiaj koleżanka poczęstowała mnie L&M i mówiąc szczerze nie mogłem znieść zapachu dymu, który był mieszaniną żarzącej się bibułki i tytoniu, dlatego zacząłem się dziwić, jak to się dzieje, że tyle ludzi po spróbowaniu fajki szybko wraca do normalnych papierosów.

Wybaczcie, że tak się rozpisałem, ale gdzieś musiałem to wylać z siebie :D
Mam tylko jedno pytanie.
Co jaki czas wymienia się filtry w fajce?
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Re: Wrażenia+Pytanie!!! Początkujący

Post autor: Thesary » 13 sierpnia 2010, 16:16 - pt

Sam jestem poczatkujacy ale ci od razu odpowiem-po kazdym paleniu
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 13 sierpnia 2010, 17:25 - pt

Wystarczy wejść na odpowiedni dział i korzystać do woli z wiedzy zawartej na tych stronach. W dziale dla początkujących wszystko jest napisane.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
kras
Początkujący
Początkujący

Post autor: kras » 13 sierpnia 2010, 20:22 - pt

Radzę nie używać zapalniczki żarowej, jeżeli nie chcesz aby Twoja fajka dokonała szybko żywota.
Pozdrawiam, Kras
Awatar użytkownika
Wojtek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek » 16 sierpnia 2010, 16:36 - pn

masz jedną fajeczkę? jeśli tak to jeśli chcesz żeby zawsze ładnie smakowała daj jej odpocząć 24h od ostatniego palenia - najlepiej kup sobie jeszcze jedną, jeśli ci aż tak zasmakowalo i cię stać ;) ale de gustibus non est disputandum
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 16 sierpnia 2010, 16:38 - pn

Wojtek pisze:masz jedną fajeczkę? jeśli tak to jeśli chcesz żeby zawsze ładnie smakowała daj jej odpocząć 24h od ostatniego palenia - najlepiej kup sobie jeszcze jedną, jeśli ci aż tak zasmakowalo i cię stać ;) ale de gustibus non est disputandum
Tu degustibus chyba nawet nie ma o czym dyskutować?
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Wojtek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek » 16 sierpnia 2010, 16:48 - pn

słyszałem opinie (ale chyba nie na forum) że można palić już po 12h, a nawet po 6-8h :P
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 16 sierpnia 2010, 16:50 - pn

Hm, no racja - jak ktoś gustuje w mokrych fajkach... ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 16 sierpnia 2010, 19:13 - pn

Wojtek pisze:słyszałem opinie (ale chyba nie na forum) że można palić już po 12h, a nawet po 6-8h :P
Znajdziesz i na forum takie opinie, znajdziesz i takie które mówią o minimum 3-4 dniach.

A z trzeciej strony, weźmy takiego germańskiego chłopa, lub zwyczajem jednego z naszych sieciowych kolegów chłopa bretońskiego, co swoim ciągnikiem porshe orze sobie pole paląc swojego ulubionego vauena. Nabija on tego swojego vauena niejakim tomkiem bez nazwiska czy innym polschowym syropem, zapala, wypala, wystukuje o obcas gumofilca i chowa fajke do kieszeni, jak go najdzie ochota na palenie za godzinke czy dwie, wyjmuje tę fajkę z kieszeni, nabija i znów zapala... Pali chłop ten ze smakiem i zadowolony jest ze swojej fajki w której już trzy razy zjadł ustnik...

Można tak, a można tak, wszystko zależy od ciebie i twojego smaku.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”