Luzny filtr w fajce.

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Ciper
Początkujący
Początkujący

Luzny filtr w fajce.

Post autor: Ciper » 09 maja 2011, 20:21 - pn

Witam,
zakupilem nowa fajke i niestety nie bylo w niej filtra wiec sam wsadzilem filtr adventure 9mm lecz jest on luzna znaczy przesuwa sie jak ciagne przez fajke.Filtr jest poprostu za krotki i sie przesuwa. Co mam zrobic moze zmienic filter tylko na jaki?
Fajki bez filtra palic jakos nie potrafie moze zracji z tego ze jestem jeszcze poczatkujacym fajczarzem. W moim przypatku filtr musi byc:)

Pozdrawiam Dawid
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Luzny filtr w fajce.

Post autor: draco59 » 09 maja 2011, 20:29 - pn

Owiń filtr czystą serwetką lub chusteczką higieniczną - z czuciem...i starczy :D
Pozdrawiam
Krzysztof
KKF Poznań-----------------
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 09 maja 2011, 21:01 - pn

Ciper pisze:Fajki bez filtra palic jakos nie potrafie moze zracji z tego ze jestem jeszcze poczatkujacym fajczarzem. W moim przypatku filtr musi byc:)
Ale to nie jest żaden problem. Bierzesz filtr do kawy, tniesz pasek wzdłuż tego filtra (szerokość taka jak długość normalnego filtra) zwijasz w rulonik i wkładasz do fajki. Nic nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, bo nie ogranicza ciągu powietrza.Bardzo dobrze zbiera wilgoć, żadnego drobinki popiołu nie dostają się do ust i przede wszystkim nie zmienia smaku palonego tytoniu. Najgorzej jest się przemóc, jak nie będzie źle to może będziesz tego papierowego filtra używał. Jeżeli stwierdzisz, że to zły pomysł to wrócisz do normalnych filtrów. Powodzenia.
P.S. Nie obraź się, ale jeżeli nie masz powyrywanych ALTów z klawiatury to weź pisz z ogonkami bo jednak na tym forum pisze się po polsku...
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 09 maja 2011, 21:38 - pn

Można zakupić też bibułę filtracyjną o średniej higroskopijności, jak napisał poprzednik - tniesz w paseczki i zwijasz. Sam w zasadzie palę bez filtrów ale czasem jak mnie najdzie to właśnie aplikuję do fajki taki rulonik.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”