Higiena fajki używanej

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

redelek
Początkujący
Początkujący

Higiena fajki używanej

Post autor: redelek » 13 lutego 2012, 08:51 - pn

Witam,

Spaliłem się ostatnio na fajce Fajka Adventure 374, masakra jak dla mnie. Nie dość że po 2 paleniach odlazł prawie cały prekarbonizat , to cały czas grzeje się jak cholera nawet nie paląc jej (tytoń PLANTA Black Vanilla). No ale to nie ważne z B&B 105 bruyere nie mam takich problemów. Znalazłem na allegro kilka fajek i chciałbym się was poradzić czy warto i co z higieną ?

http://allegro.pl/fajka-courrieu-cogoli ... 71021.html
http://allegro.pl/fajki-i2111385531.html

No nie ukrywam , że nie za bardzo mnie stać na fajkę za 300-600zł :( Co myślicie o tych fajkach ?
Jeśli zdecyduję się na zakup to jak ją "odkazić", czy wymoczenie ustnika w spirytusie wystarczy ? czy ktoś z Was ma używane fajki czy tylko nowe?

Będę serdecznie zobowiązany za odpowiedź.

Dzięki
Redelek
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Higiena fajki używanej

Post autor: JSG » 13 lutego 2012, 09:16 - pn

Jedyną odpowiedzią na tak fatalnie sformułowane pytanie, jest odesłanie do wyszukiwarki forum.
Tak się skłąda że dobrze ponad połowa wątków pod tym adresem i na portalu fajka.net.pl dotyczy właśnie odnawiania, higienizacji a czasem nawet poważnych napraw fajek z przeszłością.

http://www.fajczarze.pl/forum//viewtopic.php?f=7&t=4437" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fajka.net.pl/poradniki/fajka ... rej-fajki/" onclick="window.open(this.href);return false;

Proponuje zamknąć ten idiotyczny temat, a autorowi udzielić ostrzeżenia.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 13 lutego 2012, 09:26 - pn

odnoszac sie do dalszej czesci twego postu to nie jest powiedziane, ze na przyzwoita fajke nalezy koniecznie wydac 300 - 600 pln. przyzwoita (msz) fajke kupisz nawet ponizej 100 pln. w kupno fajki uzywanej wpisane jest ryzyko zakupu "szmelcu", jest to zawsze loteryjka. oczywiscie zakup starszych markowych fajek niesie za soba mniejsze ryzyko, jest szansa iz poprzedni wlasciciel nie zniszczyl jej zbytnio. nie oznacza to rowniez, ze fajki oznaczone jako bruyere garantie (czy podobnie) nie moga sie trafic calkiem przyzwoite w paleniu.
co do higienizacji to polecam skorzystac z wyszukiwarki, bedziesz mial co czytac.
pozdrawiam serdecznie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 13 lutego 2012, 09:30 - pn

elvislike pisze: oczywiscie zakup starszych markowych fajek niesie za soba mniejsze ryzyko, jest szansa iz poprzedni wlasciciel nie zniszczyl jej zbytnio.
Sugerujesz, że kiedyś palono lepiej, czy że markową fajkę trudniej zniszczyć?
Służę licznymi przykładami, że nie i że da się równie łatwo jak no-name'a...
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
redelek
Początkujący
Początkujący

Post autor: redelek » 13 lutego 2012, 09:35 - pn

@JSG
ale to jest gałąź forum dla początkującego ?
Zrób dobrą wyszukiwarkę!
Skup wszystko w jednym miejscu i opraw to ładnie !!

A potem się proszę czepiać !. Wiem jak czyścić fajkę, mam obiekcje co do palenia fajki po kimś. Drugie pytanie było kierowane co myślicie o tych fajkach co podałem linki z allegro, co w tym strasznego. Nie rozumiem Pana idiotycznego czepiania się. Nie ma Pan cierpliwości to fajka w zęby i sio od kompa.:))))

Pozdrawiam
Redelek
Awatar użytkownika
Lolek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Lolek » 13 lutego 2012, 10:02 - pn

redelek pisze:@JSG
ale to jest gałąź forum dla początkującego ?
Zrób dobrą wyszukiwarkę!
Skup wszystko w jednym miejscu i opraw to ładnie !!

A potem się proszę czepiać !. Wiem jak czyścić fajkę, mam obiekcje co do palenia fajki po kimś. Drugie pytanie było kierowane co myślicie o tych fajkach co podałem linki z allegro, co w tym strasznego. Nie rozumiem Pana idiotycznego czepiania się. Nie ma Pan cierpliwości to fajka w zęby i sio od kompa.:))))

Pozdrawiam
Redelek
No ale wyszukiwarka przecież dobrze działa, skupione też jest w linkach podanych wyżej, już bardziej tego skupić nie można :). Wracając do fajek... ta z wkładem to gotowa do palenia, więc jak sie podoba to można kupić, nabić, palić. Kolejne dwie ech... elvislike dobrze je opisał, mogą się nadawać do palenia, ale nikt nie wiem jakie to będzie palenie. Ja na Twoim miejscu poszukałbym jeszcze, na allegro teraz sporo ciekawych fajek.
gg 10891318
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 13 lutego 2012, 10:13 - pn

Wybacz, że odpowiadam na pytania skierowane do kogoś innego, ale nie dziw się, że ktoś mógł tak zareagować. Rozumiem pytanie o ocenę podanych fajek, warto doradzić się kogoś bardziej doświadczonego, choć czasami (zwłaszcza w przypadku fajek z Allegro) nie da się za dużo powiedzieć. Ale pytanie o to jak odkazić, było wielokrotnie poruszane na forum. To też zależy od stanu fajki, a to tak naprawdę widać kiedy masz ją przed sobą.
Wyszukiwarka nie jest zła. Poza tym JSG podał Ci nawet link gdzie jest dużo rzeczy skupione w jednym wątku. Nie ma tam co prawda o odnawianiu i higienizacji używanych fajek, ale jak się nie chce szukać na forum, to jest książka pana Macieja Maciejewskiego.
O obiekcjach co do palenia fajki po kimś też jest temat:
http://www.fajczarze.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=3457" onclick="window.open(this.href);return false;
redelek
Początkujący
Początkujący

Post autor: redelek » 13 lutego 2012, 10:40 - pn

ale ja wszystko rozumiem,i uważam że po to są przedszkola, i początki by zadawać takie pytania. A nie wyzywać od idiotów .
Inni jakoś potrafili się wypowiedzieć i podać przykłady i porostu pomóc..

no wiem że na allegro są fajki i ostatnimi czasy dużo ale wolę unikać lakierowanych i niby nagarem :)))

Dzięki za info
Poczytam wszystko dokładnie

Redelek
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 13 lutego 2012, 15:18 - pn

po to są przedszkola, i początki by zadawać takie pytania
W tym fajkowym przedszkolu zawsze najpierw uczą czytać i szukać. 8)
A nie wyzywać od idiotów .
Oczywiście.
wolę unikać lakierowanych i niby nagarem
Słusznie. Chociaż nie jest to przeszkoda nie do przejścia, a raczej zdarcia. Pomyśl nad odnawianiem. W używanych fajkach samo zdezynfekowanie i wyczyszczenie ustnika może nie wystarczyć. Jak Ci się nie chce, to ta fajka, którą już podałeś:
http://allegro.pl/fajka-courrieu-cogoli ... 68813.html" onclick="window.open(this.href);return false;
chyba nie wymaga żadnej interwencji. Sprzedaje ją jeden z forumowiczów, więc w razie pytań napisz do niego.
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 13 lutego 2012, 21:38 - pn

Hmm, a może by tak tą Adventurkę wyszlifować do gołego drewna wewnątrz i na zewnątrz? I dać jej druga szansę? :)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 14 lutego 2012, 21:21 - wt

redelek pisze:Witam,

Spaliłem się ostatnio na fajce Fajka Adventure 374, masakra jak dla mnie. Nie dość że po 2 paleniach odlazł prawie cały prekarbonizat , to cały czas grzeje się jak cholera nawet nie paląc jej (tytoń PLANTA Black Vanilla). No ale to nie ważne z B&B 105 bruyere nie mam takich problemów. Znalazłem na allegro kilka fajek i chciałbym się was poradzić czy warto i co z higieną ?

http://allegro.pl/fajka-courrieu-cogoli ... 71021.html
http://allegro.pl/fajki-i2111385531.html

No nie ukrywam , że nie za bardzo mnie stać na fajkę za 300-600zł :( Co myślicie o tych fajkach ?
Jeśli zdecyduję się na zakup to jak ją "odkazić", czy wymoczenie ustnika w spirytusie wystarczy ? czy ktoś z Was ma używane fajki czy tylko nowe?

Będę serdecznie zobowiązany za odpowiedź.

Dzięki
Redelek
Z używanymi fajkami to może być różnie. Chyba najczęściej przygodę z nimi zaczyna się od uzdatniania nabytków do palenia. Te najtańsze jak Adventure, są marnego wykonania (materiał, lakier, prekarbonizat, itp.) na początek chyba bardziej mogą zrazić do smakowania tytoniu niż sprawić przyjemność. Nie trzeba wydawać kroci, żeby kupić przyzwoitą fajkę. Może na początek coś tańszego, ale jednak nowego? Prekarbonizat można zatrzeć, ale teraz wielu wytwórców proponuje fajki czyste w środku. Oczywiście jak gołe drewienko to może trzeba delikatniej opalać, ale jak dla mnie to sama frajda :) Prekarbonizat pewnie na początek pomaga, ale niekoniecznie trza się tego trzymać i niekoniecznie przed tym bronić :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”