Filtr we fajce

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Kratharin
Początkujący
Początkujący

Filtr we fajce

Post autor: Kratharin » 07 kwietnia 2005, 13:08 - czw

Witam.
Pare dni temu kupilem fajke. Nie znam sie na nich i to byla pierwsza lepsza... ktora mi sie podobala... ladna wygieta Mr. Bróg 41. I ma ona filtr taki wymienny... poradzcie ... lepsze sa z metalowym czy takim jednorazowym ?? Przynajmniej dla poczatkujacego.
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 07 kwietnia 2005, 13:12 - czw

Lepszy jest filtr jednorazowy, wymienny. Po pierwsze ch?odzi dym jaki wci?gamy, po drugie wch?ania substancje smoliste (najlepsze s? filtry Vauena). Nale?y jednak pami?ta? o wymianie filtru po ka?dym paleniu.
Odno?nie metalowych (skraplaczy) to silnie wydziela si? przy nich kondensat - lepiej od razu wyci?gn?? taki skraplacz z fajeczki.
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 07 kwietnia 2005, 13:17 - czw

Pal? jedynie w fajkach typu bent z filtrem jenorazowym. Pali mi sie zdecydowanie lepiej z uwagi na mozliwo?? bardziej suchego palenia. Fajki ze skraplaczem jako? mi nie le?? - rzecz gustu. Popalisz sam zobaczysz. Poszukaj na forum, troch? o filtrach ju? by?o.

pozdrawiam - jony
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 07 kwietnia 2005, 13:26 - czw

Ja od pocz?tku wykr?ca?em skraplacze i wyci?ga?em filtry... :D
tak ?e nawet niew eim jak to jest z... filtrem:)
ciekaw jestem czy filtr aby nie zmniejsza aromatu palonego tytoniu...
bo wiem, ?e skraplacz raczej nie..
Pozdrawiam
Q.
Jak się uda to FAJA...
Dziku

Post autor: Dziku » 07 kwietnia 2005, 13:37 - czw

Ja skraplacze wyrzucam, ale to rzecz gustu.
Filtry w?glowe czasem stosuj? - warto kupowa? lepsze.
No i pami?taj, ?e zamast skraplacza mo?esz u?y? filtra z bibu?y, a zamiast w?glowego mo?na (a czasem nawet warto) u?y? filtra z balsy.
I ostatnia kwestia - filtry z bibu?y, balsy i w?glowe s? jednorazowe. Jedno palenie = jeden filtr.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 07 kwietnia 2005, 14:17 - czw

nie pozostaje wiec ci nic innego niz sprobowac. sam przekonasz sie czy bardziej odpowiada ci palenie z filtrem czy bez niego. na poczatek radzilbym jednak sprobowac z filtrem, bo jak sie okaze, ze bez filtra dym jest "za mocny" to mozesz sie do fajki zniechecic. wedlug mnie najlepiej zachowac taka kolejnosc: filtr weglowy, filtr z balsy, bibula i na koncu skraplacz. ewentualnie mozesz poprobowac sportow ekstremalnych czyli jak pisal qmaster ( uklony:-)) wyrzucic wszystko co stanie na drodze twojego dymku. kiedys malo ktora fajka miala system filtracji a nasi przodkowie kurzyli, ale to byly inne czasy i kudy nam tam do nich...
pozdrawiam
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom » 07 kwietnia 2005, 20:39 - czw

Ja pale bez filtra i bez skraplacza. Przy paleniu ze skraplaczem jest wilgotno ,a filtr zmienia smak tytoniu czasami na lepsze ale i tak nie u?ywam ze wzgl?dów finansowych.
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 07 kwietnia 2005, 21:46 - czw

elvislike pisze:ewentualnie mozesz poprobowac sportow ekstremalnych czyli jak pisal qmaster ( uklony:-)) wyrzucic wszystko co stanie na drodze twojego dymku.
E tam od razu sporty ekstremalne. Nawet jak mi si? zdarza pali? zabójcze skr?tki z Synjeco to nie u?ywam filtrów. Inna sprawa, ?e jak si? do tego doda kropelk? piwa, albo nie daj Bo?e miodu to mo?na sko?czy? na ziemi ;) A tak ca?kowicie powa?nie to filtrów rzeczywi?cie unikam a je?li zda?a mi si? co? do fajki w?o?y? to jest to tylko balsa w fi9, albo zwini?ta bibu?a laboratoryjna w fi3. Skraplacze od razu wyrzucam.

pozdrawiam serdecznie
Jimmy
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 07 kwietnia 2005, 23:28 - czw

A ja jestem skraplaczoman:) Lubie i koniec. A filtry fi 9 weglowe. Malo zmieniaja smak, a chronia jezyk i nie tylko. Zdarza mi sie i bez filtra ale to do slabszych tytoni. Ogolnie trzeba poprobowac. pozdrawiam
Kratharin
Początkujący
Początkujący

Post autor: Kratharin » 07 kwietnia 2005, 23:38 - czw

Wow... dzieki za rady... teraz sprawa filtru jest przynajmniej dla mnie zalatwiona. Teraz tylko probowac i probowac... moze dzis w nocy sprobuje bez filtra....
Acha... wiecie, wczesniej nie wiedzialem, ze jeden filtr = jedno palenie :roll:
No i palilem tak caly czas na jednym filtrze... bo w sumie nie mialem innych... ale teraz sie poprawie :)
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Re: Filtr we fajce

Post autor: h_bert » 08 kwietnia 2005, 08:23 - pt

Kratharin pisze: Pare dni temu kupilem fajke. Nie znam sie na nich i to byla pierwsza lepsza... ktora mi sie podobala... ladna wygieta Mr. Bróg 41. I ma ona filtr taki wymienny... poradzcie ... lepsze sa z metalowym czy takim jednorazowym ?? Przynajmniej dla poczatkujacego.
Moja regula:
Aromaty dunskie i inne - filtr weglowy dziewiatka
Va, La i inne tytonie dla prawdziwych m??czyzn :D - bez filtra, a jesli fajka jest na filtr dziewiatke, to filtr z balsy przelamany na pol
Skraplaczom mowimy zdecydowane i stanowcze nie! Wszelaki metal wewnatrz fajki jest cialem obcym (Falcona jeszcze nie mam, wolno mi tak twierdzic).
Pozdrawiam
h_bert
In Gawith We trust
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”