Wlot kanału

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

forman1022
Początkujący
Początkujący

Wlot kanału

Post autor: forman1022 » 24 lipca 2013, 20:12 - śr

Witam,
Mam na imię Jakub, jakiś czas temu zacząłem palić cygara. Jako, że wszsedłem kiedyś na ten temat ze znajomy, usłyszałem od niego: "ja to czasem pykam sobie fajkę...". No i się zaczęło wertowanie forum, szukanie miejsca gdzie kupić fajkę itd. Myśle, że nie jedna osoba miała podobne doświadczenia :)
Ostatecznie używam fajki z gruszy Mr Bróg 39, jako że cena mnie nie odstraszyła. Fajkę zakupiłem w Gliwicach w słynnym sklepiku w GCH.
Obecnie palę tytoń aromatyzowany "Holger Danske". Muszę powiedzieć, że pomimo mojego krótkiego stażu, smak jest naprawdę dobry takiego tytoniu.
Staram się fajkę palić powoli, bez przegrzewania główki. Niestety przy czyszczeniu zauważyłem pewny ubytek nad wlotem kanału dymowego.
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych fajczarzy czy to początek przepalania, czy być usterka jaką nie powinienem się przejmować.
Domyślam się, że może to być tak mała wada, że nawet nie powinienem się tym przejmować, ale nie zaszkodzi zapytać kogoś rozeznanego w temacie, tym bardziej, że będe wiedział czy aby unikać żaru w okolicy tego miejsca.
Z góry dziękuje za pomoc.
pozdrawiam,
Jakub

http://imageshack.us/a/img801/645/alw6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/a/img13/5818/b91v.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Re: Wlot kanału

Post autor: Irek » 24 lipca 2013, 20:35 - śr

Witaj.
Prawdę mówiąc nie za bardzo widzę jakąkolwiek usterkę. Ten mały uszczerbek nie będzie wpływał w istotny sposób na palenie, chyba, że już Ci się ten kawałek drewienka spalił razem z tytoniem :D . Myślę, że nie masz się co za bardzo przejmować. Gruszówki niestety nie są zbyt dokładnie wykańczane. Poza tym, nawet jak ją załatwisz to dużej straty finansowej nie będzie.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
miro

Post autor: miro » 25 lipca 2013, 12:53 - czw

Cześć - dla poszerzenia horyzontów, a i poczytania ciekawej dyskusji - polecam zajrzeć tutaj:
https://groups.google.com/forum/#!topic ... 7e6ShDc4Rg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
miro
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 28 lipca 2013, 00:04 - ndz

Witaj imienniku :) myślę że nie masz się czym przejmować nie wygląda to na nadpalenie, proponuję palić palić palić :)
forman1022
Początkujący
Początkujący

Post autor: forman1022 » 28 lipca 2013, 15:31 - ndz

Witam, dziękuje Panowie za rady :)
Nie pozostaje nic innego jak się nie przejmować i za radą Jakuba będe sobie spokojnie palił.
Za niedługo będe miał córke na świecie więc może zafunduje sobie prezent-pamiątke - drugą fajkę, może coś lepiej wykonanego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”