Strona 1 z 1

GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

: 12 kwietnia 2010, 22:43 - pn
autor: freemason
Kolejna bardzo dobra mieszanka z dość sporą zawartością latakii.

Flejki wyglądają nieco dziwnie - jak nadpalone kawałki kory. Efekt taki bierze się stąd, że nie są jednorodne. Tytonie przed sprasowaniem nie zostały idealnie wymieszane. Pośród brunatnych liści widać duże skupiska czarnych oraz scukrzenia przypominające siwy popiół.

Czy ma to wpływ na smak, tego nie jestem pewien. Podejrzewam natomiast, że to właśnie z tej przyczyny, tytoń pali się bardzo nierównomiernie, często przygasa i to pomimo dokładnego rozdrobnienia oraz podsuszenia.

Zapach przed paleniem - coś pośredniego między DNC a Old Gowrie.
Smak jest szlachetny, dobrze zbalansowany. Przy bardzo wolnym paleniu do typowej latakiowej wędzonki dołącza ulotna nuta owocowa, morelowa jakby. Czuć też posmak charakterystyczny dla dobrych cygar. Wyczułem również orientale, ale może to tylko moje złudzenie. Gorąco polecam. Jedna z lepszych mieszanek latakiowych. Wielbicielom DSM, Balkan Flake i DNC powinna przypaść do gustu.

Re: GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

: 12 kwietnia 2010, 22:49 - pn
autor: Alan
Dzięki! Ten tytoń leży u mnie od kwartału w szafie i jakoś nie mogłem się zdecydować go otworzyć. I chyba jeszcze przez dłuższy czas nie otworzę... ;)

Re: GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

: 13 kwietnia 2010, 11:37 - wt
autor: freemason
Chcesz go "podhodować", zatrzymać na jakąś specjalną okazję, czy zraził cię mój opis :?: :wink:

Zaznaczę jeszcze raz - to bardzo dobry tytoń, podobnie jak Germain's Brown Flake. Ja od dawna przymierzam się też do Medium Flake, choć szczerze mówiąc określenia "medium", "light", brzmią mi jakoś zniechęcająco :)

Re: GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

: 13 kwietnia 2010, 11:45 - wt
autor: Alan
Chodziło mi o "pohodowanie" :) Choć to raczej skutek uboczny, teraz mam tyle tytoni do spróbowania, że siłą rzeczy kilka z nich ląduje w szafie na leżakowanie ;)