Caledonian Highland Cream Melange nr 10

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

arti
Pykacz
Pykacz

Caledonian Highland Cream Melange nr 10

Post autor: arti » 26 sierpnia 2009, 16:26 - śr

Skład tytoniu to Virginia+Black Cavendish doprawione szkocką whisky.Zacząłem właśnie drugą puszkę tego wybornego tytoniu i przyznam że jest po prostu wyśmienity jak zresztą inne tytonie A.C.Petersena które próbowałem.Przede wszystkim jakość Virginii -wyśmienita,widać dbałość o każdy szczegół począwszy od opakowania.Jeśli chodzi o palenie to jest to tytoń delikatny,lekki,pali się chłodno.Smaczki jakie można wyczuć w paleniu to słodkość(ale nie przesadna) co do smaku whisky to ja raczej wyczuwam tutaj kremowy likier Bailey's jest to taki śmietankowo,waniliowy posmak bardzo miły dla podniebienia ale wyczuwalny tylko przy delikatnym,uważnym paleniu bez przegrzewania.Spala się do białego popiołu,nie wydziela kondensatu.Znakomity,szkoda że niedostępny u nas.
always look on the bright side.........
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Caledonian Highland Cream Melange nr 10

Post autor: Jerry » 26 sierpnia 2009, 17:24 - śr

Jak na produkcję znienawidzonego przez niektórych Orlika to naprawdę fajny tytoń.

Obrazek
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
Udo Grubbe
Początkujący
Początkujący

Post autor: Udo Grubbe » 14 kwietnia 2010, 19:51 - śr

Jest w sklepie Fajka w Warszawie.
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 12 października 2010, 16:34 - wt

Jestem trochę zawiedziony. Nie znalazłem ani whisky, ani Baileysa, ani nawet czegoś podobnego. To jednak wcale nie przekreśla tego tytoniu. Pali się łatwo i równo. W smaku dobrze wyważona słodkość, wyczuwalna wanilia. Do tego doskonały aromat pokojowy, którym zachwycają się nawet uczuleni na tytoń. Dlatego też warto spróbować.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 03 lutego 2011, 21:31 - czw

Wybitnie smaczny tytoń. Polubiłem go od pierwszego pyknięcia. Teraz, gdy puszka opustoszała, mogę z przekonaniem stwierdzić, że to jeden z najlepszych aromatów, jakie dotąd paliłem.
Dominuje słodki, ale nie zanadto nachalny smak toffi, wanilii i kajmaku z wielkanocnych mazurków. Czuć ponadto, jak gdyby małą szczyptę czarnego mielonego pieprzu, w sam raz dla skontrastowania wrażenia słodkości.
Pali się nienagannie. O kondensacie lub gryzieniu w język nawet mowy nie ma, oczywiście przy w miarę spokojnym kurzeniu.
Zapach w pomieszczeniu - uwodzicielski. Moc niewielka.

I faktycznie, szkockich destylatów i likierów ani śladu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „A&C Petersen”