Biały Dom

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Biały Dom

Post autor: amfiarz » 09 stycznia 2005, 13:59 - ndz

A ja mam pytanie: jestem początkującym fajczarzem (z jakieś 2 miesiące) i do opalania fajki użyłem taniego polskiego tytoniu Biały Dom. Ale teraz przeczytałem, że od opalania zależy późniejszy smak. Czy dobrze zrobiłem, i może ktoś wie, jakie tytonie można palić po czymś takim?
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 09 stycznia 2005, 14:26 - ndz

czysto teoretycznie ( nie palilem bialego domu ) odpowiadam: chyba wszystkie. bialy dom jest uznawany za tyton(?), ktorym mozna zepsuc kazda fajke. nie wspominam juz o doznaniach w czasie palenia. czasy mamy srednio cywilizowane ale bez przesady, gdzieniegdzie mozna dostac czerwona amfore, ktora ( zdania na jej temat sa rozne ale ) jest o niebo lepsza od bd. jak na poczatki fajczenia to nie trafiles najlepiej i zbyt duzego wyboru nie masz... ale dostepne sa jeszcze scandinavik'i tego tez mozesz poprobowac.
pozdrawiam
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Doktor M
Pykacz
Pykacz

Post autor: Doktor M » 09 stycznia 2005, 22:57 - ndz

Biały Dom rzeczywiście może popsuć późniejszy smak fajeczki. Czasy nieciekawe, więc nie wiem nawet, co polecić, bo nie chcę podawać nazwy tytoniu, którego nie można potem będzie dostać, ale z tańszych, to może być Alsbo Black albo Gold. Tytonie dość tanie i na pewno lepsze od Białego Domu. Ale czy dostępne?
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 09 stycznia 2005, 23:55 - ndz

zgadzam sie z doktor em. te probuj. dostepne wszedzie (chyba) a od nich tez zaczynalem. da sie palic a o niebo lepsze od bialego domu...
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 10 stycznia 2005, 18:31 - pn

Uh, uh. Dzięki. No to chyba trza będzie kupić coś dobrego, wyskrobać stary nagar i opalać, opalać, opalać od nowa!
Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Thorgal » 10 stycznia 2005, 18:34 - pn

amfiarz pisze:Uh, uh. Dzięki. No to chyba trza będzie kupić coś dobrego, wyskrobać stary nagar i opalać, opalać, opalać od nowa!
Z tym skrobaniem to ostroznie - watpie by po paczce tytoniu wytworzyl sie nagar wystarczajaco gruby...Unikaj Tilbury, Bialego Domu, Virginia's i Poniatowski.
Pozdrawiam,

Marek
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 11 stycznia 2005, 11:23 - wt

Holger Danske mozna tez dobry za 17,50 PLN Org. Honey Dev. mi smakowal.
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 14 stycznia 2005, 13:08 - pt

No, właśnie kupiłem Alsbo Gold. Może będzie lepszy. A mam pytanie do wrocławian: gdzie tu można kupić jakiś porządny, znany tytoń, w stylu Scottish Cake czy Nightcap? Chciałbym spróbować, opisy są smakowite, ale w znanych mi trafikach nie ma tych marek.
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 15 stycznia 2005, 10:39 - sob

amfiarz pisze:No, właśnie kupiłem Alsbo Gold. Może będzie lepszy. A mam pytanie do wrocławian: gdzie tu można kupić jakiś porządny, znany tytoń, w stylu Scottish Cake czy Nightcap? Chciałbym spróbować, opisy są smakowite, ale w znanych mi trafikach nie ma tych marek.
Hehe najblizej to chyba w Görlitz lub w Czeskim Nachod'zie. W Niemcowie 10,75 € za paczke. Kiedys Cight Cup'a widzialem w Amphorze ale teraz mozesz sobie pomazyc ze w Polsce dostaniesz Dunhilla ;pp Chyba ze w monopolu za 60 zl ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”