Exlusiv Sherry & Cherry - Double Aromatic

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Ciper
Początkujący
Początkujący

Exlusiv Sherry & Cherry - Double Aromatic

Post autor: Ciper » 07 maja 2011, 10:33 - sob

Witam,
mial ktos doczynienia z tym tytoniem? Mi trafil on w ostatnim czasie w raczki i do fajeczki:)
Nie znalem tego tytoniu wczesniej a w jednej z Czeskich trafik byla w promocji za 150 KC wiec w polsce nawet za ta cene nie kupimy Alsbo Cherry:) Wiec jak wspomnialem juz go palilem wiec mala relacja z tego co poczulem:) Po otwarcia dosc ladnej puszeczki bardzo ladny zapach tylko ta folia mi nie pasuje:) Odlozylem sobie trosze by sie przesuszyl i po 10 minutach nabilem fajeczke. Pali sie dosc ladnie i jak czytalem nie gryzl mnie w jezyk przyjemny, lecz producent pisze duble aromatic hymmm moze nie umiem wydobyc tego podwojnego aromatu ale nie czyc tego tak jak sie spodziewalem:( Zapach jaki sie wytwarza w czasie palenia bardzo przyjemny dla otoczenia.rozpoznaje glownie Po zamknieczu oczu czuc lekke wisennki i slodycz slaby deserek:) W skladzie Burley, Cavendish, Virginia i gdzies przeczytalem ze niby jeszcze Black Cavendish.

Tyton raczej do codziennego palenia.
N.A.S.
Początkujący
Początkujący

Re: Exlusiv Sherry & Cherry - Double Aromatic

Post autor: N.A.S. » 07 maja 2011, 14:12 - sob

Ciper pisze:
Tyton raczej do codziennego palenia.

Witaj,
a ja sobie raczej pomyślałem, że do palenia odświętnego... :)

Ograniczanie się tylko do wisienek nie jest raczej wskazane, warto spróbować czegoś jeszcze!
Ciper
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ciper » 07 maja 2011, 14:29 - sob

Ja lubie wisienki i slodycz czuc codzinnie :d haha a powaznie to zgdzam sie ze w nadmiernej ilosci moze nie byc dobra alternatywa. Zawsze mozna zapalic cos innego to zalezy od gustu:)
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 07 maja 2011, 19:12 - sob

Jeśli to ten, to doprawdy... hm... ja jestem uprzedzony lub upośledzony...
[...]
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 07 maja 2011, 21:13 - sob

yopas pisze:Jeśli to ten, to doprawdy... hm... ja jestem uprzedzony lub upośledzony...
To ja się zapisuję do tego klubu :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 07 maja 2011, 21:47 - sob

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z fajką (ponad 12 lat temu) tytoń ten często u mnie gościł i wtedy go lubiłem. Z perspektywy czasu myślę że nie był on dobrej jakości ot dolna półka, choć sentyment pozostał.
Ciper
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ciper » 07 maja 2011, 21:53 - sob

Tak to ten. Moze to kwestia gustu ale w porownaniu do Alsbo to jest o wiele lepszy i nie gryzie w jezyk. Moze zapale go jeszcze kilka razy i przestanie mi juz tak smakowac palilem dopiero 2 razy poczekamy zobaczymy:D
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 09 maja 2011, 17:40 - pn

Kiedys kiedyś był jeszcze drugi taki - morelowy, czy brzoskwiniowy Exclusiv. Paliłem oba. Wisienki mi nie podeszły absolutnie, natomiast ten morelowy o dziwo byl niezły. Zapaliłbym go jeszcze raz, z sentymentu, ale już chyba nie produkują.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 04 maja 2019, 13:23 - sob

Lata minęły i znów natknąłem się na ten tytoń. Przez zupełny przypadek. W Wiedniu kupiłem Exclusiv nr 6, pod którą to nazwą, jak się później okazało, ukrywa się teraz "Cherry & sherry".

Wciąż mam w pamięci puszkę zakupioną za czasów studenckich w trafice na pięterku domu towarowego braci Jabłkowskich. Jak wynika z moich starych notatek, wówczas był to dość ciemny, grubo cięty tytoń. Współczesny jest zdecydowanie drobniej cięty, z przewagą jasnej virginii.

Recenzenci tobaccorviews nie zostawiają na nim suchej nitki. Ja nie podzielam ich zdania. Po wypaleniu kilku porcji stwierdzam, że to całkiem fajna mieszanka, ale pod warunkiem ze pali się wolno. Jeśli nie przeciągniemy, nie palimy nerwowo, nie palimy na wietrze, wtedy poczujemy przyjemną, oliwkowo-kremową virginię. Sherry nie wyczułem. Wisienka jest tylko w tle i to taka naturalna, delikatna, zwłaszcza w porównaniu z SG Black Cherry, który smakuje wiśniową gumą do żucia. Szóstka nie jest na pewno jakimś luksusowym blendem na wyjątkowe okazje, ale to całkiem porządny produkt do codziennego użytku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”