Gdzie w Gdańsku

Miejsce na kontakt fajczarzy z Trójmiasta

Moderatorzy: Kiwi, Moderatorzy

Gustaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 01:24 - sob

Gdzie w Gdańsku

Post autor: Gustaw »

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i też nowy w Trójmieście, bo dopiero co (w październiku) się przeprowadziłem - na studia. Palenie fajki to czynność, którą chciałbym umieścić na stałe w grafiku codziennych zajęć, bo daje mi to chwilę wytchnienia i refleksji, a w połączeniu z dobrą lekturą to już w ogóle... Pykam od półtora roku, choć raczej rzadziej niż częściej, ale jak już mam faję w gębie to dosłownie mruczę i wyję z zadowolenia.

Co mnie ogranicza to brak odpowiedniego miejsca, żeby puścić dymka. W Warszawie, skąd przyjechałem, znajdowałem co kilka przecznic bardzo przyjemne kafejki, bary, klubokawiarnie, czy jak to zwać, w których można spokojnie zamówić to i owo i wyciągnąć fajkę. A Gdańsku...? Lipa, mogiła i smutkiem powiewa, bo nigdzie zapalić się nie da, a że w akademiku mieszkam i palić tu nie jest przyjemnie (bo studenci z braku czasu palą jedynie papierochy na korytarzu), to już w ogóle nie zdarza mi się kurzyć i płaczę po nocach z tego powodu.

I tu już pojawia się pytanie do trójmiejskiej społeczności, które możliwe, że się pojawiało wielokrotnie, ale jako że miasto się zmienia, wraz z ustawami ograniczającymi moją wolność i prawo do palenia to zadaję je jeszcze raz. Czy jest w Gdańsku może lokal gdzie można w spokoju sobie fajkę zapalić? Bo wiadomo, wiele znajdzie się takich z terrarium dla biednych nałogowców, ale rozumiecie - nie o to chodzi.

W ogóle bardzo chętnie bym wstąpił w szeregi tutejszej społeczności fajczarzy... Czymś trzeba się wkupić? :roll:
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Posty: 542
Rejestracja: 21 listopada 2011, 12:27 - pn
Lokalizacja: Gda/Gdy

Re: Gdzie w Gdańsku

Post autor: golf czarny »

Stare Miasto : Brudershaft oraz Bar Lezzetti naprzeciw multikina Krewetka. Brudershaft to piwnica trochę zgrzebna ale obsługa przyjemna (bardziej na wieczory). Lezzetti z kolei to taki Kebab plus i miejsce dostępne na przedpołudnia (Uwaga! Jedna pani jest osobliwie na dym fajkowy uczulona. Papierosy jej nie przeszkadzają :roll: )

P.S śledź watek Koledzy organizują spotkania i decydują o rodzaju mąk jakim poddają nowoprzybyłych ;) Gdyby to ode mnie zależało to zaproponowałbym misję przekonania powyższej pani do fajki :idea:
Gustaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 01:24 - sob

Re: Gdzie w Gdańsku

Post autor: Gustaw »

Dziękuję za odpowiedź. W Bruderszafcie byłem i z przyjemnością wypaliłem fajkę, ale to chyba był ostatni raz, bo wieczorem w palarni 15m2 jest może 20 osób i nie można usiedzieć w tym dymie... A Lezzetti wypróbuję w najbliższym czasie i się zobaczy. Dzięki!
Awatar użytkownika
Pasqud
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:56 - ndz

Re: Gdzie w Gdańsku

Post autor: Pasqud »

Nie wiedząc gdzie to zrobić - przywitam się w tym temacie. Witam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Trójmiejskich Fajczarzy”