Strona 1 z 1

Gdzie w Gdańsku

: 10 stycznia 2015, 01:49 - sob
autor: Gustaw
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i też nowy w Trójmieście, bo dopiero co (w październiku) się przeprowadziłem - na studia. Palenie fajki to czynność, którą chciałbym umieścić na stałe w grafiku codziennych zajęć, bo daje mi to chwilę wytchnienia i refleksji, a w połączeniu z dobrą lekturą to już w ogóle... Pykam od półtora roku, choć raczej rzadziej niż częściej, ale jak już mam faję w gębie to dosłownie mruczę i wyję z zadowolenia.

Co mnie ogranicza to brak odpowiedniego miejsca, żeby puścić dymka. W Warszawie, skąd przyjechałem, znajdowałem co kilka przecznic bardzo przyjemne kafejki, bary, klubokawiarnie, czy jak to zwać, w których można spokojnie zamówić to i owo i wyciągnąć fajkę. A Gdańsku...? Lipa, mogiła i smutkiem powiewa, bo nigdzie zapalić się nie da, a że w akademiku mieszkam i palić tu nie jest przyjemnie (bo studenci z braku czasu palą jedynie papierochy na korytarzu), to już w ogóle nie zdarza mi się kurzyć i płaczę po nocach z tego powodu.

I tu już pojawia się pytanie do trójmiejskiej społeczności, które możliwe, że się pojawiało wielokrotnie, ale jako że miasto się zmienia, wraz z ustawami ograniczającymi moją wolność i prawo do palenia to zadaję je jeszcze raz. Czy jest w Gdańsku może lokal gdzie można w spokoju sobie fajkę zapalić? Bo wiadomo, wiele znajdzie się takich z terrarium dla biednych nałogowców, ale rozumiecie - nie o to chodzi.

W ogóle bardzo chętnie bym wstąpił w szeregi tutejszej społeczności fajczarzy... Czymś trzeba się wkupić? :roll:

Re: Gdzie w Gdańsku

: 10 stycznia 2015, 18:45 - sob
autor: golf czarny
Stare Miasto : Brudershaft oraz Bar Lezzetti naprzeciw multikina Krewetka. Brudershaft to piwnica trochę zgrzebna ale obsługa przyjemna (bardziej na wieczory). Lezzetti z kolei to taki Kebab plus i miejsce dostępne na przedpołudnia (Uwaga! Jedna pani jest osobliwie na dym fajkowy uczulona. Papierosy jej nie przeszkadzają :roll: )

P.S śledź watek Koledzy organizują spotkania i decydują o rodzaju mąk jakim poddają nowoprzybyłych ;) Gdyby to ode mnie zależało to zaproponowałbym misję przekonania powyższej pani do fajki :idea:

Re: Gdzie w Gdańsku

: 12 stycznia 2015, 11:42 - pn
autor: Gustaw
Dziękuję za odpowiedź. W Bruderszafcie byłem i z przyjemnością wypaliłem fajkę, ale to chyba był ostatni raz, bo wieczorem w palarni 15m2 jest może 20 osób i nie można usiedzieć w tym dymie... A Lezzetti wypróbuję w najbliższym czasie i się zobaczy. Dzięki!

Re: Gdzie w Gdańsku

: 10 kwietnia 2016, 19:11 - ndz
autor: Pasqud
Nie wiedząc gdzie to zrobić - przywitam się w tym temacie. Witam!